W Innsbrucku wieje coraz mocniej. Loteryjna seria próbna ciągle przerywana

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DANIEL KARMANN
PAP/EPA / DANIEL KARMANN
zdjęcie autora artykułu

Warunki w Innsbrucku pogarszają się niemalże z każdą chwilą. Rozpoczęta o godzinie 12:30 seria próbna początkowo toczyła się w sprawnym tempie, ale wiatr szybko zaczął dochodzić do głosu.

W tym artykule dowiesz się o:

Gdy pierwsi skoczkowie zasiadali na belce startowej w Innsbrucku praktycznie nie wiało, co dawało nadzieję, że mimo złych prognoz uda się jednak rozegrać konkurs. Według meteorologów pogoda miała się pogarszać w godzinach popołudniowych i niestety znajduje to potwierdzenie.

Pełne transmisje z Turnieju Czterech Skoczni (kwalifikacje i konkursy) tylko w Eurosporcie 1. Najbliższa relacja (konkurs w Innsbrucku) w środę o godzinie 14:00.

Przez pierwsze 50 minut swoje skoki podczas serii próbnej oddało zaledwie 32 zawodników. Początkowo tempo rozgrywania testowej rundy było dobre, ale w kolejnych minutach jury raz po raz musiało ściągać skoczków z belki startowej. Nie pomagają również zmiany długości najazdu - niektórzy zawodnicy skoczyli z szóstej, a niektórzy z ósmej belki.

Co gorsza, wiatr jest bardzo zmienny i wieje raz pod narty, a raz w plecy skoczków. Sytuacja zmienia się praktycznie z chwili na chwilę - Niemcowi Karlowi Geigerowi odjęto od noty 15,6 punktu, a skaczącemu tuż po nim Cene Prevcowi dodano 0,5 punktu. Kilkanaście minut później Daniel-Andre Tande otrzymał aż 12 dodatkowych punktów.

Konkurs powinien rozpocząć się o 14:00. Rozegranie chociaż jednej serii może być jednak bardzo trudne.

ZOBACZ WIDEO Rafał Kot: cieszy mnie rywalizacja Maćka z Kamilem Stochem

Źródło artykułu: