Polacy nadal prowadzą w Pucharze Narodów. Awans Austriaków

Po niedzielnym indywidualnym konkursie PŚ w skokach w Willingen Biało-Czerwoni utrzymali prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Narodów. Na drugie miejsce awansowali natomiast Austriacy, którzy w niedzielę zespołowo wypadli najlepiej.

Szymon Łożyński
East News / Imago Sport and News
W czołowej dziesiątce indywidualnych zmagań na Mühlenkopfschanze (HS 145) było aż 4 podopiecznych Heinza Kuttina. Co więcej, aż dwóch z nich stanęło na podium, bowiem drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Manuel Fettner. W dziesiątce byli jeszcze Michael Hayboeck i Gregor Schlierenzauer. Łącznie w niedzielę punkty zdobyło 6 Austriaków (233 oczka).

Po takim występie drużynowi mistrzowie świata z 2013 roku wyprzedzili Niemców. Co prawda niedzielną rywalizację wygrał Andreas Wellinger, ale już pozostali jego koledzy nie mają za sobą tak udanego występu. Łącznie gospodarze u siebie uzbierali 132 punkty.

W porównaniu do Zakopanego, gdzie punktowało 6 Polaków, tym razem w czołowej trzydziestce znalazło się miejsce dla pięciu Biało-Czerwonych. Najlepiej ze skoczków Stefana Horngachera wypadł piąty Kamil Stoch. W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla Piotra Żyły. Maciej Kot, Dawid Kubacki i Jan Ziobro. zostali sklasyfikowani między 13. a 15. lokatą. Łącznie nasi reprezentanci uzbierali w niedzielę 125 punktów i oczywiście nadal zdecydowanie prowadzą w Pucharze Narodów. Ich przewaga nad drugą Austrią wynosi 365 punktów, a nad trzecimi Niemcami 401 oczek.

Kolejne zawody PŚ w skokach narciarskich odbędą się na przebudowanym mamucie w Oberstdorfie. Relacja z kwalifikacji oraz obu konkursów indywidualnych (3-5 lutego) na WP SportoweFakty.