5. pozycja Magdaleny Pałasz i Przemysława Kantyki w konkursie mikstów, Polak skoczył najdalej

Magdalena Pałasz i Przemysław Kantyka zajęli piątą lokatę w rywalizacji mikstów w skokach narciarskich podczas 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
skoczek narciarski / Na zdjęciu: skoczek narciarski
W pierwszej serii siódmy wynik w gronie kobiet miała Magdalena Pałasz. Polka uzyskała 78,5 metra i 74,6 punktu. Kobiety startowały z siedemnastej belki. Mężczyźni ruszali z rozbiegu niższego o dziesięć stopni.

Najlepiej z nich spisał się w pierwszej serii Przemysław Kantyka. Polak wylądował na 101. metrze i zdobył więcej punktów niż medaliści środowego konkursu: Naoki Nakamura i Michaił Maksimoczkin. Po 2/4 rywalizacji Polska zajmowała czwartą lokatę.

W drugiej serii panie ruszały z osiemnastej bramki. Pałasz skoczyła 86,5 metra i miała piąty wynik. Przed ostatnią kolejką Biało-Czerwony mikst znajdował się na piątym miejscu. Mężczyźni w ostatniej odsłonie zmagań najeżdżali na próg z dziewiątej belki. Kantyce zmierzono 95,5 metra. Tym razem uzyskał trzeci rezultat w tej fazie rywalizacji.

Złote medale zdobyli Haruka Iwasa oraz Nakamura z Japonii, którzy triumfowali w środowych konkursach indywidualnych. Sklasyfikowano 12 mikstów.

ZOBACZ WIDEO Maciej Kot: Kamil Stoch znowu pokazał klasę. Czapki z głów i oby tak dalej!
W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Cestmir Kozisek (100,5 oraz 100 metrów). Kantyka uplasował się na trzeciej pozycji. Jego 101 metrów było najdłuższą odległością konkursu.

Miejsce Mikst Kraj Punkty
1. Haruka Iwasa i Naoki Nakamura Japonia 445,1
2. Marta Krepelkova i Cestmir Kozisek Czechy 434,9
3. Yuka Kobayashi i Max Koga Japonia 430,6
4. Stefania Nadymowa i Michaił Maksimoczkin Polska 428,4
5. Magdalena Pałasz i Przemysław Kantyka Rosja 413,5
6. Karolina Indrackova i Filip Sakala Japonia 354,9Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Czy Przemysław Kantyka w sezonie 2016/2017 zdobędzie punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×