KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Puchar Świata: czy Kamil Stoch zdobędzie Kryształową Kulę? Statystyka mówi co innego...

Puchar Świata w skokach wchodzi w decydującą fazę. Do końca sezonu 2016/17 pozostało 6 indywidualnych konkursów, wyłonią one zdobywcę Kryształowej Kuli. W klasyfikacji generalnej prowadzi Kamil Stoch, jednak jest silnie naciskany przez Stefana Krafta
Kamil Czarzasty
Kamil Czarzasty
Czy Kamil Stoch po raz drugi sięgnie po Puchar Świata?


Polak do tej pory zdobył 1280 punktów. Walka w Pucharze Świata dla pochodzącego z Zębu zawodnika będzie szczególnie istotna, gdyż niedawne mistrzostwa świata nie były dla niego zbyt udane. Indywidualnie Stoch nie zdobył ani jednego medalu.

Czy osiągnie cel? Tuż za nim czai się Stefan Kraft, tracący zaledwie 60 "oczek". Austriak zdaje się być w niezwykle korzystnej sytuacji - mistrzostwa świata w Lahti były jego życiowym sukcesem, zdobył aż dwa indywidualne złote medale. Dokonał tego jako dopiero 5. zawodnik w historii (wcześniej tym osiągnięciem mogli się wylegitymować jedynie Bjoern Wirkola, Garij Napalkow, Hans-Georg Aschenbach i Adam Małysz).

Jak w przeszłości w Pucharze Świata ostatecznie radzili sobie ci zawodnicy, którzy na mistrzostwa świata jechali jako liderzy cyklu, ale z czempionatu nie przywieźli ani jednego indywidualnego medalu? Zachęcamy do lektury!

Aktualna klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich:

1. Kamil Stoch - 1280 pkt
2. Stefan Kraft - 1220 pkt
3. Daniel Andre Tande - 1119 pkt
4. Domen Prevc - 899 pkt
5. Maciej Kot - 883 pkt

Czy Kamil Stoch sięgnie w obecnym sezonie po Puchar Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • jendrula Zgłoś komentarz
  Czy to jest artykuł na zamówienie ? Jeszcze jest sześć konkursów indywidualnych i wszystko może się zdarzyć i wątpliwości zawsze będą. Prawdą jest że Stefan Kraft skacze lepiej od
  Czytaj całość
  Kamila Stocha, ale nie można wykluczyć że sytuacja może się odwrócić. Nie można utrzymać się w wysokiej formie prawie cały sezon, ale Kraft nie deklasuje rywali jak Prevc w tamtym sezonie. Ja twierdzą że Kamil nie stoi na straconej pozycji i jeszcze wygra w tym sezonie i to nie jeden raz.