Raw Air: wielkie pieniądze dla Kamila Stocha! Sprawdź, ile wygrali najlepsi w turnieju

Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs skoków w Vikersund, zaliczany do Pucharu Świata w lotach i Raw Air. W całym norweskim turnieju Polak zajął 2. miejsce, a zwyciężył Stefan Kraft. Najlepsza trójka tych zawodów otrzymała spory zastrzyk gotówki.

Szymon Łożyński
PAP / Grzegorz Momot
Triumfator Stefan Kraft zgarnął 60 tys. euro, czyli ponad 240 tys. złotych. Powodów do narzekań nie ma również Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi w całym turnieju musiał uznać wyższość tylko Austriaka, co pozwoliło mu wzbogacić się o 30 tys. euro, a więc około 120 tys. złotych.

3. miejsce w Raw Air zajął Andreas Wellinger. Niemiec wzbogaci swoje konto o 10 tys. euro, a więc o ponad 40 tys. złotych. Dla Wellingera to jednak tylko mała rekompensata, bowiem nasz zachodni sąsiad jest największym przegranym turnieju.

Na półmetku niedzielnego konkursu w Vikersund podopieczny Wernera Schustera zajmował 1. miejsce i cały czas prowadził w cyklu. W finale Niemiec wylądował jednak tylko na 166. metrze, co oznaczało spadek w konkursie na 18. lokatę i utratę zwycięstwa w Raw Air na rzecz Stefana Krafta. Wellinger po swoim skoku był bardzo rozgoryczony.

W norweskim turnieju, który ma stanowić alternatywę dla Turnieju Czterech Skoczni, dodatkowe nagrody finansowe otrzymuje tylko najlepsza trójka w klasyfikacji generalnej. Tym samym łącznie organizatorzy przygotowali w puli nagród 100 tys. euro czyli 400 tys. złotych. To więcej niż podczas niemiecko-austriackiego Turnieju Czterech Skoczni.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy w przyszłorocznej edycji Turnieju Czterech Skoczni nagrody finansowe powinny być tak samo wysokie jak w Raw Air?