"Murańka tego lata nie schodzi z podium". Małysz pod wrażeniem formy "Klimka"

Okrzyknięty kiedyś przez media "następcą Adama Małysza" Klemens Murańka imponuje świetnymi skokami podczas sezonu letniego. "Orzeł z Wisły" pochwalił młodego zawodnika na Facebooku.

Piotr Bobakowski
Adam Małysz WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Adam Małysz

W sobotnim konkursie Letniego Grand Prix (LGP) w Hakubie Klemens Murańka - po raz pierwszy w historii startów w tym cyklu - znalazł się na podium. Zakopiańczyk ukończył zawody na 3. miejscu.

Pod dużym wrażeniem formy 22-letniego skoczka jest Adam Małysz, który pochwalił zawodnika TS Wisła-Zakopane na Facebooku. - Czy to Puchar Kontynentalny, czy Grand Prix, Klimek Murańka tego lata nie schodzi z podium. Dziś wyskakał trzecie miejsce w Hakubie - napisał "Orzeł z Wisły" na swoim facebookowym fanpage'u.

We wpisie Małysza wkradł się błąd, ponieważ "Klimek" nie stanął na podium tegorocznych zawodów LGP w Wiśle (zajął 34. miejsce), ale świetna dyspozycja młodego skoczka musi napawać optymizmem przed sezonem zimowym.

Nie zmieni tej opinii nieudany występ aktualnego lidera Letniego Pucharu Kontynentalnego w niedzielnych zawodach w Hakubie. Typowany kilka lat temu na następcę Małysza "Klimek" skoczył 137,5 metra w serii próbnej, ustanawiając nowy letni rekord skoczni olimpijskiej, lecz w konkursie zanotował tylko 104,5 m i zajął 33. lokatę. Murańce nie dopisało szczęście, gdyż przyszło mu skakać z obniżonego rozbiegu w kompletnej ciszy na obiekcie, jeśli chodzi o wiatr.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Klemens Murańka ma szanse nawiązać do sukcesów Adama Małysza?