Klemens Murańka trzeci w LPK we Frensztacie i najlepszy w Pucharze Beskidów

Maximilian Steiner wygrał we Frensztacie konkurs Pucharu Beskidów, który był zaliczany do klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego. Trzecie miejsce zajął Klemens Murańka.

Piotr Ziemka
Klemens Murańka PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Klemens Murańka
Najdalej podczas pierwszej rundy wylądował Maximilian Steiner, któremu zmierzono 101 metrów. W drugiej serii Austriak miał czwarty wynik, ale utrzymał przodownictwo. To dla niego pierwsze zwycięstwo w konkursie Pucharu Kontynentalnego. Drugie miejsce zajął Andreas Schuler. Szwajcar wykonał najdłuższy skok dnia - wylądował na 103. metrze.

Po pierwszej serii Klemens Murańka zajmował czwartą lokatę. W drugiej rundzie miał drugi rezultat i awansował na trzecią pozycję. Czternasty w gronie siedemdziesięciu skoczków był Aleksander Zniszczoł, dziewiętnasty Bartłomiej Kłusek, 29. Jan Ziobro, a 31. Bartosz Czyż.

W pierwszej rundzie wszyscy zawodnicy startowali z piętnastej belki. Przed rozpoczęciem drugiej serii podwyższono rozbieg o jeden stopień.

W klasyfikacji łącznej Pucharu Beskidów triumfował Murańka. Na drugiej pozycji uplasował się Miran Zupancic. Murańka stanął na podium wszystkich pięciu dotychczasowych konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017 i prowadzi w "generalce". Kolejne zawody tego cyklu odbędą się 9 i 10 września w Stams.