Michael Hayboeck mistrzem Austrii także na normalnej skoczni, Stefan Kraft drugi

Michael Hayboeck wygrał mistrzostwa Austrii 2017 w skokach narciarskich na normalnym obiekcie (K90, HS98) w Villach. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft. Tym razem nie wystąpił srebrny medalista sobotniego konkursu - Gregor Schlierenzauer.

Piotr Ziemka
Michael Hayboeck wygrał dwa konkursy mistrzostw Austrii 2017 PAP/EPA / PAP/EPA/Angelika Warmuth / Michael Hayboeck wygrał dwa konkursy mistrzostw Austrii 2017
W pierwszej rundzie Michael Hayboeck skoczył o pół metra dalej i zdobył pół punktu więcej od Stefana Krafta. W drugiej odsłonie rywalizacji zwycięzca sobotniego konkursu rozegranego na dużej skoczni ponownie uzyskał najwięcej punktów. To dla niego czwarte złoto indywidualnych mistrzostw Austrii seniorów. Kraft miał czwarty rezultat drugiej serii, ale zachował drugie miejsce.

Z szóstej pozycji zajmowanej po połowie zmagań na trzecią awansował Manuel Fettner. Obrońca mistrzowskiego tytułu uzyskał najdłuższą odległość rundy finałowej (pod względem punktów miał drugi rezultat) i o jedną dziesiątą punktu wyprzedził Daniela Hubera. Czołową dziesiątkę zamknął Thomas Diethart.

Pierwszą rundę rozegrano z siódmej belki. W następnej serii 43 skoczków ruszało z rozbiegu wyższego o dwa stopnie. Ostatnia trzynastka startowała z bramki numer osiem.