WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kolejna ważna impreza w Polsce. Wisła zorganizuje mistrzostwa świata juniorów

Polska zorganizuje kolejną ważną imprezę. W 2021 roku w Wiśle i Szczyrku rozegrane zostaną mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym. To drugie podejście tych miast do organizacji juniorskiego czempionatu.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Przed władzami Wisły, Szczyrku i PZN-u wielkie wyzwanie

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zdecydowała, że mistrzostwa świata juniorów w 2021 roku odbędą się w Wiśle. Z kolei dwa lata wcześniej najlepsi młodzi skoczkowie o medale rywalizować będą w fińskim Vuokatti. Nie jest znany jeszcze organizator MŚJ w 2020 roku.

W maju marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa, przedstawił władzom PZN pomysł zorganizowania juniorskiego czempionatu w Wiśle. Przychylnie o tej inicjatywie wypowiadali się także burmistrzowie Wisły i Szczyrku, Tomasz Bujak i Antoni Byrdy. Działacze chcieli, by MŚJ w Beskidzie Śląskim odbyły się za dwa lata.

Ostatecznie impreza odbędzie się za cztery lata. Biegacze będą rywalizować w Wiśle, a na skoczków czekać będzie skocznia Skalite w Szczyrku.

Polska po raz trzeci w historii organizować będzie MŚJ. W 2001 roku zawody te gościły Karpacz i Szklarska Poręba, a w 2008 roku skoczkowie i kombinatorzy norwescy rywalizowali w Zakopanem, a biegacze w Malles Venosta we Włoszech. Pierwotnie MŚJ miały gościć wtedy właśnie Wisła i Szczyrk, ale imprezę przeniesiono z powodu braku śniegu.

ZOBACZ WIDEO: Stefan Horngacher: Polacy pokazali dobre skoki, możemy być naprawdę szczęśliwiPolub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
skijumping.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×