KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

66. TCS: Thomas Morgenstern pod wrażeniem występu Polaków

Świetną postawę polskich skoczków w pierwszym konkursie 66. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie skomentował Thomas Morgenstern. Austriak przyznał, że Biało-Czerwoni pokazali siłę.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Thomas Morgenstern Getty Images / Na zdjęciu: Thomas Morgenstern
Pierwszy Kamil Stoch, trzeci Dawid Kubacki, piąty Stefan Hula. Ponadto 15. pozycja Macieja Kota i 25. Piotra Żyły. Dorobek polskich skoczków z pierwszego konkursu 66. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie musi robić wrażenie.

Biało-Czerwoni spisali się doskonale, rozbudzając apetyty kibicom na sukces w końcowej klasyfikacji turnieju. Zwłaszcza Stoch, który ma szansę obronić tytuł wywalczony w ostatniej edycji imprezy.

Pod wrażeniem występu Polaków był także Thomas Morgenstern. Były znakomity austriacki skoczek, mistrz olimpijski i mistrz świata przyznał na Twitterze, że Biało-Czerwoni pokazali siłę.

"Bardzo mocny występ Polaków w Oberstdorfie, jednak nadal jesteśmy w grze, podobnie jak Niemcy" - krótko skomentował Morgenstern.Sobota była historycznym dniem dla polskich skoków, ponieważ po raz pierwszy nasz zawodnik wygrał pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Z kolei Austriacy po raz pierwszy od 2006 roku nie stanęli na podium.

Najlepszy z nich Stefan Kraft zajął czwarte miejsce, choć po pierwszej serii prowadził. Austriak miał pecha w drugiej próbie, ponieważ startował w bardzo trudnych warunkach i otrzymał ponad 16 punktów rekompensaty za niesprzyjający wiatr.

ZOBACZ WIDEO: "To, co robi Horngacher i Małysz, jest fascynujące. Takich wyników nie miał wcześniej nikt"


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Czy Kamil Stoch wygra 66. Turniej Czterech Skoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Twitter
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×