55. podium Kamila Stocha. Awans w klasyfikacji wszech czasów

W czwartek Kamil Stoch po raz 55. stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Dzięki temu Polak zaliczył awans w klasyfikacji wszech czasów.

Piotr Szarwark
Kamil Stoch Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Kamil Stoch w czwartek wygrał swój siódmy w tym sezonie konkurs Pucharu Świata i zarazem po raz 11 w bieżącym cyklu stanął na podium. Tym samym 30-latek zaliczył awans na 10. miejsce w klasyfikacji zawodników, którzy najczęściej kończyli zawody PŚ w pierwszej trójce.

Czterokrotny medalista olimpijski już 55 razy stawał na podium - 29 zwyciężał, 15 razy był drugi i 11 razy trzeci. Reprezentant Polski zwycięstwem w Trondheim wyprzedził Austriaka, Ernsta Vettoriego. Przed Stochem, ex aequo na ósmej lokacie, plasują się Noriaki Kasai oraz Andreas Goldberger - obaj po 63 razy kończyli zawody w TOP 3.

Niekwestionowanym liderem tej klasyfikacji jest Janne Ahonen. Fin w sumie 108 razy zajął miejsce w czołowej trójce konkursu PŚ (36-krotnie wygrywał, 44 razy był drugi i 28 razy trzeci.