KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Raw Air: kapitalny lot Kamila Stocha w Vikersund! Nota marzeń dla Polaka

242 metry - oto odległość, jaką uzyskał Kamil Stoch w piątkowych kwalifikacjach w Vikersund. Polak nie tylko zachwycił długością swojego lotu, ale i jego stylem, dzięki czemu znowu zajął pierwszą pozycję.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
Kamil Stoch Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Kibice, którzy na miejscu śledzili rywalizację, musieli uzbroić się w cierpliwość. Pierwszy trening miał się rozpocząć już o 14:30, ale ostatecznie doszedł do skutku z 30-minutowym opóźnieniem. Dwie testowe serie były kuriozalne - wiatr był na tyle niestabilny, że jury co chwilę zmieniało belki startowe, naprzemiennie mocno wydłużając i mocno skracając rozbieg.

Wieczorne kwalifikacje o charakterze liczonego do Raw Air prologu były już mniej loteryjne. Wiatr uspokoił się na tyle, że aż tak częste żonglowanie długością rozbiegu nie było już konieczne, a nieliczne przerwy najczęściej były krótkie. Tempo rozgrywania prologu przez moment pogorszyło się gdy przyszła kolej na czołową dziesiątkę klasyfikacji lotów, ale po chwili znów uległo poprawie.

Kamil Stoch oddał swój skok dość wcześnie - już jako 40. w gronie 59 zawodników, gdyż eliminacje rozegrano według kolejności odwrotnej do tabeli PŚ w lotach. Polak popisał się kapitalnym skokiem o długości 242 metrów. Piękny styl został dodatkowo nagrodzony notą 20 punktów od jednego z sędziów.

Jak się okazało, Stoch nie doczekał się już pogromcy i odniósł kolejne zwycięstwo w Raw Air, tym razem w prologu. W czołowej trójce znaleźli się też Robert Johansson i Andreas Stjernen.

Pozostali Polacy radzili sobie ze zmiennym szczęściem. W czołowej dziesiątce eliminacje w Vikersund ukończyłi Dawid Kubacki, ponadto awans wywalczyli Stefan Hula, Maciej Kot i Piotr Żyła. Długo wydawało się, że pechowcem dnia będzie Jakub Wolny, który przez kilkanaście minut był pierwszym wśród skoczków bez kwalifikacji. Pod koniec kwalifikacji swój lot zepsuł jednak Anze Semenic i w ten sposób oddał Polakowi miejsce w konkursie.

W sobotę w Vikersund odbędą się zawody drużynowe, natomiast na niedzielę zaplanowany jest konkurs indywidualny kończący Raw Air.

Wyniki kwalifikacji:

Miejsce Zawodnik Kraj Skok Nota
1 Kamil Stoch Polska 242 207,1
2 Robert Johansson Norwegia 232,5 205,6
3 Andreas Stjernen Norwegia 236 203,2
4 Markus Eisenbichler Niemcy 225,5 187,4
5 Stefan Kraft Austria 218,5 185,4
6 Richard Freitag Niemcy 215 179
10 Dawid Kubacki Polska 206,5 173,8
14 Stefan Hula Polska 214,5 170.8
26 Maciej Kot Polska 207,5 161,7
32 Piotr Żyła Polska 200 154,3
39 Jakub Wolny Polska 182,5 139

ZOBACZ WIDEO Piotr Żyła. Gitarzysta, który sprzedaje czapkiOglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Czy Kamil Stoch wygra niedzielny konkurs w Vikersund?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (29)
Zobacz więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×