KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Złamały go upadki. Thomas Diethart skończył karierę

Thomas Diethart, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, oficjalnie pożegnał się ze skokami narciarskimi. Austriak nie wrócił do sportu po poważnym upadku w listopadzie 2017 roku.
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Thomas Diethart Getty Images / Na zdjęciu: Thomas Diethart

Austriak w sezonie 2013/2014 wygrał Turniej Czterech Skoczni. Dokonał tego w wielkim stylu - zwyciężył w Garmisch-Partenkirchen i Bischofshofen. W czołówce pojawił się właściwie znikąd - do pierwszej kadry włączono go w Engelbergu, tuż przed wyjazdem na niemiecko-austriacki turniej. 

Potem z kolegami sięgnął po olimpijskie srebro w Soczi. Na tym skończyły się jego sukcesy - popadł w przeciętność, rzadko zdobywał punkty. W dodatku dopadł go olbrzymi pech. W lutym 2016 roku, podczas Pucharu Kontynentalnego w Brotterode, poważnie upadł, z ranami na twarzy i poobijanymi płucami oraz nerkami trafił do szpitala. 

Raptem kilkanaście miesięcy później przydarzył mu się kolejny wypadek. W Ramsau, w listopadzie 2017 roku, ponownie mocno uderzył o zeskok, początkowo był nieprzytomny. W szpitalu zdiagnozowano wstrząśnienie mózgu i stłuczenie płuc.

3rd try >>still hurts maybe i should try something else

Post udostępniony przez Thomas Diethart (Didl) \,,/ (@thomasdiethart)

Thomas Diethart zapowiadał, że nie podda się i wróci do rywalizacji. Po kilku miesiącach od upadku ogłosił na swoim koncie na Instagramie, że kończy karierę.  - Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali, szczególnie mojej rodzinie, przyjaciołom, kolegom z drużyny, trenerom i sponsorom. Będę tęsknił za lataniem - napisał na portalu społecznościowym.

To kolejny skoczek, którego karierę zakończyły poważne upadki. Identyczną decyzję podjęli m.in. Thomas Morgenstern i Primoz Roglic. Drugi z nich zamienił narty na rower i osiąga świetne wyniki na szosie. 

ZOBACZ WIDEO Ewa Bilan-Stoch: Przy porażkach Kamila uruchamiają się moje zdolności psychologiczne

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Instagram
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×