Nowy trener rosyjskich skoczków narciarskich, siedmiu zawodników w kadrze A

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / Jure Makovec / Na zdjęciu: Denis Korniłow
AFP / Jure Makovec / Na zdjęciu: Denis Korniłow
zdjęcie autora artykułu

Jewgienij Plechow został nowym trenerem rosyjskiej kadry A w skokach narciarskich. 35-latek zastąpił na tym stanowisku Aleksandra Arefiewa.

Jewgienij Plechow zakończył karierę skoczka narciarskiego w 2008 roku. Raz zakwalifikował się do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. 4 lutego 2006 r. zajął 45. miejsce w Willingen. Jego największym sukcesem w zawodach Pucharu Kontynentalnego była trzecia pozycja z 24 lutego 2007 r. w Oberhofie. W sezonie 2017/2018 Plechow pełnił funkcję asystenta Aleksandra Arefiewa.

W rosyjskiej kadrze A na sezon 2018/2019 znalazło się siedmiu zawodników: Ilmir Hazetdinow, Jewgienij Klimow, Denis Korniłow, Michaił MaksimoczkinMichaił Nazarow, Roman Trofimow, a także Dmitrij Wasiljew. Asystentami Plechowa będą Aleksandr Garanin oraz Ilja Rosliakow.

Do kadry B prowadzonej przez Gennadija Chizkowa oraz Ildara Fatkulina zostali powołani: Aleksandr BażenowWładysław Bojarincew, Zakhir Dżafarow, Kirił Kotik, Nikołaj Matawin, a także Nikita Towkes.

W najważniejszej drużynie rosyjskich skoczkiń będzie trenowało siedem zawodniczek: Irina Awwakumowa, Anastazja Barannikowa, Aleksandra Barancewa, Ksenia Kabłukowa, Aleksandra Kustowa, Lidia Jakowlewa oraz Sofia Tichonowa. Z kolei w grupie B znalazły się: Alina Borodina, Maria Jakowlewa, Kristina Prikopiewa, Anna Szpyniewa i Anna Żukowa. Trenerami skoczkiń z Rosji w sezonie 2018/2019 będą: Roman Kerow i Rusłan Szestoperow (kadra A) oraz Dmitrij Tichonow i Siergiej Łysow (B).

W edycji 2017/2018 najlepiej z grona rosyjskich skoczków spisał się Korniłow. W klasyfikacji końcowej Pucharu Świata był 42. 65. lokatę zajął Klimow, a 69. Wasiljew. Natomiast na piątej pozycji w rywalizacji o Kryształową Kulę kobiet sklasyfikowano Awwakumową.

ZOBACZ WIDEO Raport zdrowotny kadrowiczów. Adam Nawałka może być zadowolony

Źródło artykułu: