Nowy trener Austriaków chce odbudować legendę skoków

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Andreas Felder
Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Andreas Felder
zdjęcie autora artykułu

Austriacy przygotowują się do nowego sezonu Pucharu Świata w skokach. W głównej kadrze jest m. in. Gregor Schlierenzauer. Andreas Felder, nowy trener byłej potęgi w skokach, zapowiada, że pomoże 28-latkowi odbudować świetną formę.

- Rozmawialiśmy już wiele razy. Zdaje sobie sprawę z jego problemów. Zrobię co w mojej mocy, by wrócił na szczyt. Najwięcej zależy jednak od niego. Ja tylko pokażę mu drogę, którą ma iść, by znów odnosić sukcesy - podkreślił Andreas Felder.

Po walce z chorobą autoimmunologiczną do głównej kadry powrócił Andreas Kofler. Jak triumfator 58. Turnieju Czterech Skoczni odnajduje się po powrocie do pierwszej reprezentacji Austrii?

- Ma wiele chęci i entuzjazmu do ciężkiej pracy. Podczas mistrzostw świata chce raz jeszcze pokazać wszystko to co ma najlepsze. Jest zdeterminowany - zapewnił nowy trener Austriaków.

Felder na stanowisku pierwszego szkoleniowca zapewnił Heinza Kuttina, który po serii sukcesów ze swoimi podopiecznymi, w sezonie 2017/2018 mocno się pogubił. Felder zdiagnozował już największe problemy jakie zastał po swoim poprzedniku.

ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch zdecydował się na wielki gest. Zaskoczył cały sztab kadry

- Atmosfera w zespole nie była dobra. Tak czasami jest jednak w sporcie. Dodatkowo niektórzy skoczkowie pogubili się w technice. Stracili swoje atuty, dzięki którym byli lepsi od rywali. Spróbujemy to zmienić.

Sezon 2018/2019 rozpocznie się pod koniec listopada w Wiśle. Wcześniej skoczkowie sprawdzą swoją formę w Letnim Grand Prix.

Gregor Schlierenzauer jest jednym z najbardziej utytułowanych skoczków w historii. Świetnie spisywał się zwłaszcza w zawodach Pucharu Świata. Jest rekordzistą w liczbie indywidualnych triumfów w pojedynczych konkursach cyklu (53 wiktorie). Ma 28 lat, ale zmagał się już z brakiem motywacji do dalszego skakania. Wrócił do sportu, jednakże nie jest w stanie odzyskać wielkiej formy.

Źródło artykułu:
Czy Gregor Schlierenzauer wygra przynajmniej 1. konkurs PŚ w sezonie 2018/2019?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)