WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

To może być wielka strata dla skoków narciarskich. Chcą zburzyć skocznię w Kuopio

Trudno w to uwierzyć, ale radni Kuopio zaczęli dyskutować o ewentualnym wyburzeniu kompleksu skoczni Puijo w Kuopio. Przez wiele lat na tym obiekcie regularnie odbywały się konkursy Pucharu Świata, gdzie wygrywali Adam Małysz i Kamil Stoch.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Newspix / EXPA/NEWSPIX.PL / Od lewej skocznia Puijo (HS 127) w Kuopio

Rocznie na utrzymanie skoczni trzeba wydać ponad 300 tys. euro. Tymczasem na obiekcie trenuje około dwudziestu zawodników. Radni zaczęli zatem zastanawiać się, czy jest dalszy sens dalszego utrzymywania Puijo. Niektórzy politycy są zdania, że "nie" i próbują do swoich racji przekonać pozostałych. 

Nie wszystko jest jednak stracone. Oczywiście znaleźli się również obrońcy skoczni. Według nich trzeba znaleźć środki na finansowanie kompleksu z wewnętrznych źródeł, czyli np. od prywatnych sponsorów. Powstał także pomysł, by skocznie w Kuopio uczynić główną bazą przygotowawczą fińskich skoczków. Wówczas podniosłoby to rangę obiektu - możemy przeczytać na portalu skijumping.pl. 

Sentyment do Puijo mogą mieć nie tylko mieszkańcy Kuopio. Obiekt K120 (HS 127) doskonale kojarzy się polskim skoczkom. Dwukrotnie zawody Pucharu Świata wygrywali na tej skoczni Adam Małysz i Kamil Stoch.

Obiekt jak na skocznię dużą był jednak dosyć mały, dlatego federacja zrezygnowała na razie z kolejnych konkursów Pucharu Świata w Kuopio. Ostatnie zawody cyklu w tej miejscowości odbyły się 22 i 23 lutego 2016 roku. Najpierw konkurs drużynowy wygrali Norwegowie, a dzień później - w zmaganiach indywidualnych - triumfował Austriak Michael Hayboeck przed Danielem Andre Tande i Stefanem Kraftem.

ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch zdecydował się na wielki gest. Zaskoczył cały sztab kadry

Czy skocznia w Kuopio, jeśli nie przynosi dochodów, powinna być zburzona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
skijumping.pl/Twitter

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×