KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

LGP 2018 w Hakubie: dodatkowy trening zamiast kwalifikacji. Słabe skoki Polaków

Nie udało się przeprowadzić kwalifikacji przed konkursem Letniej Grand Prix w Hakubie. Powodem jest zbyt mała liczba uczestników, tych do rywalizacji zgłosiło się zaledwie 41. Zamiast tego odbyła się dodatkowa seria treningowa.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Andrzej Stękała WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: Andrzej Stękała
Do Japonii poleciała dwójka skoczków z Polski - Andrzej Stękała oraz Krzysztof Biegun. Swoich występów nie mogą jak na razie zaliczyć do udanych. Nieznacznie lepiej spisywał się Stękała, który w pierwszym treningu zajął 37. miejsce, a w kolejnym już 30. Biegun natomiast, który przed pięcioma laty był najlepszy w Hakubie, zaczął od dwóch ostatnich miejsc. Co więcej, w drugiej serii był jedynym, który nie zdołał przekroczyć granicy 100 metrów.

Trzeci trening, rozegrany zamiast kwalifikacji, również nie przyniósł poprawy. Krzysztof Biegun skoczył zaledwie 87,5 metra i po raz kolejny został sklasyfikowany na ostatniej pozycji. Kilkanaście minut później na belce startowej pojawił się Andrzej Stękała i również nie zachwycił. Skok na odległość 104 m z pewnością nie przyniesie mu chluby.

Dwie pierwsze serie treningowe kończyły się wygranymi gospodarzy. Najpierw zwyciężył Yukiya Sato, a następnie Shohei Tochimoto. W trzeciej, rozgrywanej w zmiennych warunkach, najlepszy był Jewgienij Klimow. Rosjanin skacząc z 13. belki, zdołał osiągnąć odległość 132,5 metra. Drugi był Daniel Huber, a trzeci Junshiro Kobayashi.

Konkursy w ramach Letniego Grand Prix odbędą się w piątek i sobotę. Oba zaplanowane zostały na godz. 11.30 polskiego czasu. Godzinę wcześniej natomiast przeprowadzone będą serie próbne.

Skrócone wyniki III serii treningowej w Hakubie:

Miejsce Zawodnik Kraj Belka Odległość (m) Nota (pkt)
1. Jewgienij Klimow Rosja 13 132,5 80,3
2. Daniel Huber Austria 13 128 79,6
3. Junshiro Kobayashi Japonia 13 129 76
4. Tomaz Naglic Słowenia 15 125 74,7
5. Kevin Bickner USA 13 123 73,6
6. Robert Kranjec Słowenia 15 131 73,1
34. Andrzej Stękała Polska 13 104 42,4
39. Krzysztof Biegun Polska 15 87,5 -

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 88. Janusz Gołąb: K2 zimą? To powinien być mały zespół, a nie duża wyprawaOglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Który z polskich skoczków zdobędzie punkty LGP w piątek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×