Jewgienij Klimow najlepszy w mistrzostwach Rosji również na dużej skoczni

Jewgienij Klimow zdobył na igelicie w Krasnej Polanie złoty medal mistrzostw Rosji w skokach narciarskich na dużym obiekcie.

Piotr Ziemka
Jewgienij Klimow WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Jewgienij Klimow
W pierwszej serii Jewgienij Klimow uzyskał najdłuższą odległość konkursu. Wylądował na 141. metrze skoczni, której HS (rozmiar) to 140 m. W drugiej rundzie zwycięzca klasyfikacji końcowej Letniej Grand Prix 2018 miał drugi rezultat - wystarczający do zachowania przodownictwa. Były kombinator norweski wygrał też niedzielne mistrzostwa Rosji na obiekcie RusSki Gorki (HS 105).

Dwa skoki na odległość 134 metrów wykonał Dmitrij Wassiliew. 38-latek na półmetku zajmował trzecią lokatę, a w drugiej serii spisał się najlepiej. Triumfator konkursu Pucharu Kontynentalnego 2018 na igelicie w Klingenthal zdobył srebrny medal. Na trzecim stopniu podium stanął Maksim Siergiejew.

Z drugiego miejsca po pierwszej serii na czwarte spadł Michaił Maksimoczkin. Piąty wynik dnia miał obrońca mistrzowskiego tytułu - Denis Korniłow.