Jewgienij Klimow i Lidia Jakowlewa ze złotymi medalami mistrzostw Rosji

Jewgienij Klimow wygrał na normalnym obiekcie w Krasnej Polanie mistrzostwa Rosji w skokach narciarskich na igelicie. Triumfatorką konkursu kobiet została Lidia Jakowlewa.

Piotr Ziemka
Jewgienij Klimow WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Jewgienij Klimow
Jewgienij Klimow prowadził już po pierwszej serii, w której wylądował na 104. metrze obiektu w Krasnej Polanie (K95, HS105). W drugiej odsłonie zwycięzca klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix 2018 uzyskał najdłuższą odległość konkursu - 106 metrów - ale więcej punktów podczas tej części rywalizacji zdobył srebrny medalista, czwarty zawodnik pierwszej serii Michaił Maksimoczkin. Trzecią lokatę zajął 38-letni Dmitrij Wassiliew.Klimow poprzednio wygrał krajowy czempionat w styczniu 2017 roku. Zwycięzcą pięciu następnych konkursów o mistrzostwo Rosji został Denis Korniłow. Tym razem ten urodzony w 1986 r. skoczek był szósty. Wystąpiło 55 zawodników. Pierwszą rundę rozpoczęto z 31. belki, a ostatnia szóstka startowała z 27. W drugiej serii wszyscy ruszali z 26. bramki.

6. Denis Korniłow 96,5/98 247,2

Do niespodzianki doszło w zmaganiach kobiet. Najbardziej utytułowana rosyjska skoczkini, obrończyni mistrzowskiego tytułu Irina Awwakumowa została sklasyfikowana na czwartym miejscu. Do brązowej medalistki zabrakło jej tylko dwóch dziesiątych punktu. Najlepiej w obu seriach spisała się Lidia Jakowlewa.

Na drugim stopniu podium stanęła Sofia Tichonowa. Trzecia była Anna Szpyniewa. Zaprezentowało się 15 skoczkiń. W pierwszej rundzie wszystkie ruszały z 36. belki. Przed rozpoczęciem następnej odsłony podwyższono rozbieg o jeden stopień.