PŚ w Wiśle: minimalna przewaga Polaków w klasyfikacji Pucharu Narodów

Do zaledwie czterech punktów stopniała przewaga Polaków nad Niemcami w klasyfikacji Pucharu Narodów. Podium utrzymali Austriacy, a do pierwszej piątki wskoczyła reprezentacja Rosji.

Mateusz Kozanecki
radość polskich skoczków po konkursie w Wiśle PAP/EPA / Na zdjęciu: radość polskich skoczków po konkursie w Wiśle
Inauguracja Pucharu Świata była dla podopiecznych Stefana Horngachera udana. W sobotę Biało-Czerwoni zwyciężyli w konkursie drużynowym, natomiast w niedzielę trzech reprezentantów naszego kraju znalazło się czołowej dziesiątce.

Tym samym Polacy utrzymali się na pozycji lidera klasyfikacji Pucharu Narodów. Ich przewaga nad Niemcami stopniała jednak do zaledwie czterech punktów. Na trzecim miejscu wciąż znajdują się reprezentanci Austrii, ale czują już na swoich plecach oddechy Japończyków.

Na piąte miejsce PN wskoczyli Rosjanie, a to wszystko za sprawą Jewgienija Klimowa. 24-latek był jedynym zawodnikiem swojego kraju, który zdołał awansować do drugiej serii konkursu indywidualnego w Wiśle. Udało mu się w nim zwyciężyć, dzięki czemu poprawił dorobek Rosji o 100 punktów.

Wciąż odległą pozycję w PN zajmują Norwegowie, których z powodu dyskwalifikacji Roberta Johanssona zabrakło w drugiej serii drużynówki. W niedzielę najlepiej spisał się Johann Andre Forfang, który był dziesiąty. Punkty zdobyli jeszcze tylko Anders Fannemel (14. miejsce) i wspomniany Johansson (16.).