Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Niespodziewane słowa Adama Małysza. Polska firma może wprowadzić rewolucję do skoków

Adam Małysz zaskoczył tuż przed rozpoczęciem finałowego konkursu 67. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. "Orzeł z Wisły" niespodziewanie przyznał, że w przyszłości światowe skocznie narciarskie może zrewolucjonizować polska firma.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Adam Małysz WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Adam Małysz

Na antenie TVP Sport studio przed finałowymi zmaganiami w 67. TCS prowadził Maciej Kurzajewski. W pewnej chwili Adam Małysz, który gościł w studio, zapytał znanego dziennikarza: "Czy mogę coś powiedzieć?".

Prowadzący udzielił głos polskiemu mistrzowi. Wówczas "Orzeł z Wisły" przekazał informację, której nie spodziewał się chyba nikt. Zdaniem czterokrotnego mistrza świata polska firma chciałaby w przyszłości zaproponować nowe rozwiązanie, które uchroniłoby zeskok danej skoczni przed intensywnymi opadami śniegu i deszczu. 

Otóż chcieliby montować na poszczególnych skoczniach przejściowe zadaszenie. Gdyby szefowie FIS zgodzili się na taką propozycję, byłaby to rewolucja w skokach narciarskich. Z pewnością takie rozwiązanie pomogłoby organizatorom przeprowadzać konkursy Pucharu Świata gdy intensywnie pada mokry śnieg, który nie jest łatwo wydmuchiwać z torów. Pytanie jednak, czy zadaszony zeskok nie utrudniłby w znaczącym stopniu oglądania zawodów? 

Na razie ciężko odpowiedzieć, ale wątpliwości na pewno są. Mimo wszystko jest to temat, nad którym szefowie FIS powinni pochylić się. Anomalia w pogodzie zdarzają się coraz częściej i nie można wykluczyć, że także podczas innych konkursów w PŚ śnieg będzie tak intensywnie padał jak chociażby w sobotę i niedzielę rano w Bischofshofen.

ZOBACZ WIDEO: Śnieżny armagedon storpedował skoki w Bischofshofen. Zobacz relację reportera WP SportoweFakty

Czy podoba ci się pomysł ewentualnego zadaszenia rozbiegów skoczni narciarskich na czas zawodów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
TVP Sport

Komentarze (3):

 • AlexSpring Zgłoś komentarz
  Wszystko ewoluuje i dzisiaj nie dziwi dach nad stadionem ... kto się nie rozwija ten się uwstecznia. Zawsze będa narzekania ale sport amatorski odbywa się na poziomie szkół i podwórek.
  Czytaj całość
  Zawodowy to pieniądze...
  • thyrtvyska Zgłoś komentarz
   w końcu chodzi o zeskok czy o najazd do progu ? bo autor laik... a pomysł bez sensu, w ogóle przenieście skoki do hali, to wam nic nie będzie przeszkadzać, skoki i tak umarły wraz z
   Czytaj całość
   wprowadzeniem przeliczników i żonglowania belką, to już nie sport to matematyka, szachy bez krztyny emocji i dramaturgii, takie pitolenie do obiadu, jeszcze chcą to wykastrować z padającego śniegu, do kapsuły próżniowej z tą karykaturą sportu, wtedy wiatr też nie będzie przeszkadzać
   • yes Zgłoś komentarz
    Czy Małysz zakłada (kolejną) firmę?
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×