KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Weissflog przerażony śmiercią Nykaenena. Byli wielkimi rywalami

Jens Weissflog, wieloletni konkurent Mattiego Nykanena, był zszokowany, a nawet przerażony wiadomością o śmierci fińskiej legendy. - Był jednym z najlepszych skoczków w historii - podkreślił Weissflog.
Dawid Borek
Dawid Borek
Jens Weissflog Getty Images / Cathrin Mueller / Na zdjęciu: Jens Weissflog

Matti Nykaenen, przez wielu uznawany za najlepszego zawodnika w historii skoków narciarskich., zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek, w wieku 55 lat. W swoim dorobku miał m.in. cztery złota olimpijskie, pięć złotych medali mistrzostw świata i cztery Kryształowe Kule za zwycięstwa w Pucharze Świata.

- Wiadomość o jego śmierci przyjąłem z przerażeniem - zdradził zszokowany Jens Weissflog, wieloletni konkurent Nykaenena, w rozmowie ze sport.1de. Z Nykaenenem Niemiec toczył w przeszłości kapitalne boje.

Weissflog ma nadzieję, że większość osób zapamięta fińską legendę pozytywnie. Nie jest tajemnicą, że Nykaenen miał poważne problemy z alkoholem, brał też udział w kilku skandalach.

Czytaj także: Adam Małysz pożegnał Mattiego Nykaenena. "Świat skoków stracił wspaniałą postać"

- Faktycznie był osobą z mocnymi i słabymi stronami, ale to przecież normalne dla ludzi. Uważam jednak, że jego osiągnięcia sportowe przeważają nad innymi problemami - podkreślił.

- Był jednym z najlepszych skoczków w historii - stwierdził Weissflog. - Miał wszystko, by być na szczycie skoków narciarskich - dodał legendarny niemiecki skoczek.

Czytaj także: Jens Weissflog: najsłynniejszy wąs niemieckich skoków narciarskich

Nadal nie jest znana przyczyna śmierci Nykaenena.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
sport1.de
Komentarze (7)
 • grolo Zgłoś komentarz
  "- Faktycznie był osobą z mocnymi i słabymi stronami, ale to przecież NORMALNE DLA LUDZI. Uważam jednak, że jego osiągnięcia sportowe przeważają nad innymi PROBLEMAMI " - tak
  Czytaj całość
  wypowiedź Weissfloga przetłumaczył D. Borek. Prosto z Google Translator. W oryginale Jens Weissflog powiedział: " - Er war ein Mensch mit Stärken und Schwächen. Aber das ist auch das, was einen Menschen ausmacht. Er stand zu seinen Schwächen. Ich denke, der überwiegende Teil, der von Matti Nykänen gehört hat, weiß, was er sportlich geleistet hat. Das überwiegt." (To był człowiek - ze swoimi mocnymi stronami jak i ze słabościami. Ale to ludzkie. On pozostał przy swoich słabościach. Myślę jednak, że większość ludzi, którzy słyszeli o Mattim Nykänenie, wie, co on osiągnął w sporcie. I ta pamięć przeważy .)
  • grolo Zgłoś komentarz
   Weissflog [i]"był zszokowany, a nawet przerażony wiadomością o śmierci Nykanena"[/i] - tak pisze D. Borek. Nie pierwszy raz pisze infantylnie - a taki duży z niego chłop! Weissflog, panie
   Czytaj całość
   Borek, podobnie jak wszyscy skoczkowie z tamtych czasów dobrze wiedział, że Nykänen, nadagresywny alkoholik, żył na krawędzi i nie raz już uszedł śmierci (np przeżył rozległy zawał serca). Nie mógł być więc Weissflog ani przerażony ani zszokowany jego śmiercią. A dosłownie wyraził się tak : [i]"Ich habe die Nachricht mit Entsetzen aufgenommen"[/i] - co oznacza, że [b]był poruszony tą wiadomością[/b]. Tylko mechaniczny "Google translator" może "przetłumaczyć", że tu chodzi o "przerażenie". Panu autorowi radzę poznać język, za którego tłumaczenie się pan bierze. Albo skorzystać z pomocy kogoś, kto ten język zna. Przecież pan nie pisze sobie prywatnie tylko pan później taki tekst upublicznia!
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×