PŚ w Willingen: Stefan Horngacher odkrył karty. Kolejna zmiana w kadrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Stefan Hula
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Stefan Hula
zdjęcie autora artykułu

Stefan Horngacher podał skład na weekendowe zawody Pucharu Świata, które odbędą się w Willingen. Do reprezentacji Polski wrócił Stefan Hula, który zastąpił Pawła Wąska.

Dla Stefana Huli to powrót do kadry po tygodniowej przerwie. Stefan Horngacher nie powołał go do składu na zawody Pucharu Świata w Lahti, a Hula miał indywidualnie trenować, co miało pomóc w powrocie do formy. W Willingen Polak już wystartuje. W kadrze zastąpił Pawła Wąska.

To jedyna zmiana, na jaką zdecydował się trener Horngacher. Jak poinformował na Twitterze Polski Związek Narciarski, oprócz Huli powołania na zawody w Niemczech otrzymali Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny oraz Maciej Kot. Będzie to ostatni sprawdzian formy przed mistrzostwami świata.

Kamil Stoch to najwyżej sklasyfikowany polski skoczek w Pucharze Świata. Zajmuje drugie miejsce i ma na swoim koncie 1 029 punktów. W klasyfikacji generalnej prowadzi Ryoyu Kobayashi (1 460 punktów). Czwarty jest Piotr Żyła, a piąty Dawid Kubacki. 23. lokatę zajmuje Jakub Wolny, Stefan Hula jest 38., Maciej Kot 45., a Paweł Wąsek 67.

Program zawodów PŚ w Willingen:

15.02 (piątek)

18:00 - kwalifikacje

16.02 (sobota)

16:00 - konkurs indywidualny

17.02 (niedziela)

15:15 - konkurs indywidualny

ZOBACZ WIDEO Serie A: Piątek się nie zatrzymuje! Kolejny gol Polaka w barwach Milanu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: