Raw Air 2019. Norwegowie powrócili na szczyt w jubileuszowym konkursie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Johann Andre Forfang
Newspix / EXPA / Na zdjęciu: Johann Andre Forfang
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Norwegii odniosła zwycięstwo w konkursie drużynowym Pucharu Świata na skoczni Holmenkollen w Oslo. Dla Wikingów był to jednocześnie 25. triumf w historii rozgrywania tego typu zawodów.

Norwegowie powtórzyli swój rezultat z 10 marca 2018 r., kiedy to startując w składzie: Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen, Johann Andre Forfang i Robert Johansson okazali się bezkonkurencyjni w Oslo, wyprzedzając na podium Polaków i Austriaków. W sobotnim (9 marca 2019 r.), jednoseryjnym konkursie, rozgrywanym w nierównych warunkach atmosferycznych poza Forfangiem i Johanssonem wystąpili Robin Pedersen oraz Marius Lindvik.

Zobacz także: Raw Air 2019. Bez zmian w Pucharze Narodów. Polacy nieznacznie powiększyli przewagę nad Niemcami

Wikingowie mimo tego zwycięstwa nie zaliczą sezonu 2018/2019 do udanych. W czterech wcześniej rozegranych "drużynówkach" obecnej zimy trzykrotnie nie kwalifikowali się do finałowej serii, a w Willingen uplasowali się tuż za podium. Podczas mistrzostw świata ukończyli te zmagania na piątej pozycji.

Sobotnia rywalizacja zespołowa była rozegrana po raz setny w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Najwięcej zwycięstw mają na swoim koncie Austriacy (29), natomiast za nimi plasują się właśnie Norwegowie (25). Polacy pięciokrotnie wygrywali konkursy drużynowe w zawodach tej rangi.

Czytaj również: Klasyfikacja Raw Air 2019. Spadek Kamila Stocha, znaczny awans Dawida Kubackiego. Liderem nadal Johansson

Klasyfikacja zwycięzców w konkursach drużynowych Pucharu Świata

Miejsce Kraj Liczba zwycięstw
1Austria29
2Norwegia25
3Finlandia15
4Niemcy13
5Słowenia9
6Polska5
7Japonia4

ZOBACZ WIDEO Zwycięzcy i przegrani MŚ w Seefeld według Svena Hannawalda

Źródło artykułu: