Zwycięstwo drużyny z Moskwy z Dmitrijem Wassiliewem na mistrzostwach Rosji

Irina Awwakumowa wygrała mistrzostwa Rosji 2019 w skokach narciarskich. W konkursach drużynowych triumfowały zespoły z Moskwy.
Piotr Ziemka
Newspix / Rafal Rusek / PressFocus / Na zdjęciu: Dimitrij Wassiliew

Irina Awwakumowa zdobyła najwięcej punktów w obu seriach i obroniła mistrzowski tytuł. W pierwszej rundzie uzyskała 89,5 metra. W drugiej odsłonie wylądowała na 92. metrze skoczni w Czajkowskim (K95, HS102). Zwyciężyła z dorobkiem 218,3 punktu. Z siódmego miejsca po połowie rywalizacji na drugie awansowała Sofia Tichonowa (202,7 pkt). W drugiej serii mistrzyni świata juniorek z 2015 roku wylądowała na 93. metrze - to najdłuższa odległość konkursu. Na trzecim stopniu podium stanęła Lidia Jakowlewa (200,3).

Konkurs drużynowy mężczyzn wygrała ekipa z Moskwy: Nikołaj Matawin, Michaił Nazarow, Ilmir Hazetdinov i Dmitrij Wassiliew. Najdłuższy skok zawodów na dużym obiekcie (K125, HS140) wykonał Wassiliew. Urodzonemu w 1979 roku zawodnikowi zmierzono 134 metry. Drugie miejsce zajęli obrońcy tytułu z Niżnego Nowogrodu: Denis Korniłow, Aleksander Sardyko, Michaił Maksimoczkin oraz Roman Trofimow. Na trzeciej pozycji zostali sklasyfikowani skoczkowie z Tatarstanu: Artiem Redżepow, Aleksander Łoginow, Danił Sadriejew i Maksim Siergiejew (133 metry - druga odległość dnia).

Nazarow i Hazetdinow otrzymali złote medale również po rywalizacji drużyn mieszanych. Na najwyższym stopniu podium stanęły też Awwakumowa i Aleksandra Kustowa. Druga była ekipa z Sankt Petersburga: L. Jakowlewa, Aleksandr Marchukow, Tichonowa, a także Władysław Bojarincew. Trzecie miejsce dla drużyny z Permu.

W marcowej części mistrzostw Rosji nie uczestniczył Jewgienij Klimow, który wygrał w styczniu krajowy czempionat indywidualnie na normalnej oraz dużej skoczni.

Czy Irina Awwakumowa stanie na podium zawodów Pucharu Świata w następnym sezonie?