Ryoyu Kobayashi wygrał Puchar Burmistrza Sapporo, Kazuyoshi Funaki ósmy

Ryoyu Kobayashi wygrał na obiekcie Miyanomori (K90, HS100) konkurs o Puchar Burmistrza Sapporo w skokach narciarskich na igelicie.

Piotr Ziemka
Ryoyu Kobayashi Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi
Po pierwszej serii Ryoyu Kobayashi zajmował piątą lokatę. W drugiej rundzie triumfator trzynastu konkursów Pucharu Świata miał trzeci wynik, ale to wystarczyło, żeby stanąć na najwyższym stopniu podium. W poprzednim tygodniu zdobywca Kryształowej Kuli rozpoczął sezon 2019 od triumfu w Summer Jump Tournament na obiekcie w Nayoro.

Najdłuższy skok konkursu wykonał Rikuta Watanabe. 24-letni zawodnik, który nie występował jeszcze w zawodach PŚ, w pierwszej rundzie uzyskał 99,5 metra i zdobył 134,5 punktu (dorobek R. Kobayashiego w tej części to 116,5 pkt). W drugiej odsłonie R. Watanabe miał 28. rezultat. Mimo to spadł tylko o jedną pozycję. Kobayashi zgromadził o 0,5 punktu więcej. Trzecie miejsce zajął natomiast Hiroaki Watanabe.

Czwarty był Yuya Yamada (drugi na półmetku, dwudziesty rezultat drugiej odsłony). Na ósmej pozycji został sklasyfikowany 44-letni Kazuyoshi Funaki, który w 1998 roku wygrał igrzyska olimpijskie, Turniej Czterech Skoczni i mistrzostwa świata w lotach narciarskich.

Czołową dziesiątkę zamknął Daiki Ito. Z 32. pozycji po pierwszej serii na jedenastą awansował Taku TakeuchiTriumfator konkursu o Pucharu Burmistrza Sapporo z sierpnia 2018 roku zdobył najwięcej punktów w drugiej rundzie - 119,5 (R. Kobayashi miał 107).

Spadek z 18. miejsca na 31. zaliczył Noriaki Kasai. W 37. edycji Pucharu Burmistrza Sapporo wzięło udział 76 skoczków. Sześćdziesięciu z nich zakwalifikowało się do drugiej rundy. Wszyscy ruszali z piątej belki.

Nie skakali zawodnicy, którzy uczestniczyli w Letniej Grand Prix w Wiśle i Hinterzarten: Keiichi Sato, Junshiro Kobayashi, Naoki Nakamura, Yuken Iwasa, Shohei Tochimoto i Yukiya Sato.

Wyniki 37. edycji Pucharu Burmistrza Sapporo w skokach narciarskich (źródło: age.ne.jp):