Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny. Dwóch Polaków z punktami, dominacja Norwegów

Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek zdobyli punkty Pucharu Kontynentalnego w niedzielnych zawodach w Vikersund. Zwyciężył Anders Haare z Norwegii, przed swoim rodakiem - Sondre Ringenem.

Piotr Szarwark
Paweł Wąsek Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Paweł Wąsek
Podopieczni Macieja Maciusiaka słabo rozpoczęli zmagania w Pucharze Kontynentalnym. W sobotę do drugiej serii zdołał awansować tylko Aleksander Zniszczoł. W niedzielę było nieco lepiej, bo oprócz Zniszczoła, punkty do klasyfikacji generalnej zdobył Paweł Wąsek.

Wąsek w pierwszej serii niedzielnych zawodów osiągnął 107 metrów, co na półmetku dawało mu 12. miejsce. Zniszczoł uzyskał taką samą odległość jak kolega z kadry, ale był 19. Pozostali spisali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Andrzej Stękała skoczył 105 metrów (34. miejsce), Adam Niżnik uzyskał zaledwie 99,5 metra (46. miejsce), Tomasz Pilch wylądował na 94. metrze (58. lokata), a dopiero w siódmej dziesiątce znaleźli się Mateusz Gruszka oraz Kacper Juroszek - odpowiednio 96 oraz 92,5 metra.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Yuken Iwasa (112 metrów), ale tuż za nim znaleźli się trzej Norwegowie Andreas Granerud Buskum (111,5 m), Anders Haare (108,5 m) oraz Sondre Ringen (110,5 m). W finale Haare popisał się znakomitym skokiem na odległość 118 m i ta próba dała mu zwycięstwo w konkursie. Na drugim miejscu uplasował się Ringen (110,5 m w drugiej serii), a podium uzupełnił Iwasa (114 m w finale).

Na 15. miejscu zawody zakończył ostatecznie Zniszczoł (108,5 m w drugiej serii), a Wąsek uplasował się tuż za nim (108 m w drugiej serii).

Kolejne zawody z cyklu PK odbędą się w Ruce (14-15 grudnia).