Skoki narciarskie. 68. TCS w Oberstdorfie: Dawid Kubacki 6., Kamil Stoch 8. w serii próbnej. Pius Paschke najlepszy

Pius Paschke wylądował najdalej i zdobył najwięcej punktów w serii próbnej przed konkursem 68. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Szóste miejsce zajął Dawid Kubacki. Ósmy wynik miał Kamil Stoch.

Piotr Ziemka
Dawid Kubacki WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Jako pierwszy z Polaków skakał Maciej Kot. 23. zawodnik sobotnich kwalifikacji wylądował na 119. metrze i z dorobkiem 69,7 punktu został liderem. 28-letni zawodnik spisał się zdecydowanie lepiej od swojego rywala w parze KO, zdobył aż 29,6 punktu więcej niż Viktor Polasek. Kota zmienił na czele Kamil Stoch. Zwycięzca 65. i 66. Turnieju Czterech Skoczni skoczył na odległość 128 metrów i zdobył 83,5 punktu.

W pojedynku najstarszego z najmłodszym skoczkiem z polskiej kadry A Stefan Hula pokonał Jakuba Wolnego.

Wyżej od Stocha znalazł się Dawid Kubacki. Złoty medalista mistrzostw świata 2019 uzyskał na Schattenbergschanze (HS137) 134 metry i 87,2 punktu. Zwycięzca klasyfikacji końcowej Letniej Grand Prix 2019 wywalczył o 1,8 punktu więcej od swojego przeciwnika w parze KO - Michaela Hayboecka.

Kubacki zajął ostatecznie w serii próbnej szóste miejsce, a Stoch - ósme. Siedemnasty był Piotr Żyła, który skoczył o metr dalej i wywalczył 2,1 punktu więcej niż jego rywal Anders Haare.

Najlepszy okazał się Pius Paschke. Reprezentant gospodarzy w kwalifikacjach był czternasty. W rundzie próbnej osiągnął 135 metrów. Cztery dziesiąte punktu mniej od Paschkego zdobył Peter Prevc. Na trzeciej pozycji ex aequo zostali sklasyfikowani: Karl Geiger, Markus Eisenbichler i Ryoyu Kobayashi. Piętnasty rezultat miał triumfator kwalifikacji - Stefan Kraft. Początek pierwszej serii konkursu zaplanowano na 17:30.

Johannes Klaebo liderem Tour de Ski

Miejsce Zawodnik Kraj Metry Punkty Belka
1. Pius Paschke Niemcy 135 90,5 15.
2. Peter Prevc Słowenia 133 90,1 13.
3. Karl Geiger Niemcy 129,5 87,9 13.
3. Markus Eisenbichler Niemcy 128 87,9 13.
3. Ryoyu Kobayashi Japonia 128,5 87,9 13.

50 - 1 Schlierenzauer - Kraft Kraft

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Pius Paschke stanie na podium konkursu 68. Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie?