Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Rekord skoczni w Garmisch-Partenkirchen ma już 10 lat

Rekord skoczni Große Olympiaschanze położonej w Garmisch-Partenkirchen ma już 10 lat. W środę najlepsi zawodnicy świata staną przed kolejną szansą do jego pobicia.
Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Skocznia w Garmisch-Partenkirchen Getty Images / Alexander Hassenstein / Skocznia w Garmisch-Partenkirchen

Na skoczni Große Olympiaschanze w Garmisch-Partenkirchen co roku, 1 stycznia, odbywa się drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Do 2007 roku włącznie, zawodnicy rywalizowali na starym obiekcie o punkcie konstrukcyjnym K-115 i do końca jego rekordzistą pozostał Adam Małysz (129,5 metra w 2001 roku). 

W kwietniu 2007 roku skocznia została wysadzona, a na jej miejscu powstał nowy obiekt, spełniający wszystkie wymagania Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. W pierwszym konkursie Pucharu Świata na nowej skoczni najlepszy wynik uzyskał Gregor Schlierenzauer (141 m w 2008 roku).

Dwa lata później o 2,5 metra dalej od Austriaka skoczył Simon Ammann, zajmując trzecie miejsce w konkursie. Od tej pory, czyli już od 10 lat, nikomu nie udało się poprawić wyniku Szwajcara. 31 grudnia 2014 roku, podczas jednego z treningów, Anders Jacobsen uzyskał 145 metrów, co jest nieoficjalnym rekordem.

Nowe przepisy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej sprawiły, że w sezonie 2017/2018 rozmiar skoczni (HS) został zmieniony z odległości 140 na 142 metry. Aby ustanowić więc nowy rekord obiektu, należy przeskoczyć rozmiar skoczni o co najmniej dwa metry.

Czytaj także: Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Jakub Wolny: Trochę się męczę

Czytaj także: Skoki. 68. Turniej Czterech Skoczni. Dobre warunki w Garmisch-Partenkirchen. Konkurs odbędzie się bez przeszkód

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. PZN nie zapłacił ani złotówki za nowe buty. "Na badania jest specjalny grant"

Czy w środę padnie nowy rekord skoczni w Garmisch-Partenkirchen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×