Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Dawid Kubacki pobawił się w komentatora sportowego.

Dawid Kubacki zdecydowanie wygrał ostatni konkurs 68. Turnieju Czterech Skoczni, notując zwycięstwo w całej imprezie. Polak w studiu TVP z poczuciem humoru sprawdził się w roli komentatora sportowego.

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Dawid Kubacki Getty Images / Daniel Kopatsch/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Niespełna 30-letni skoczek w znakomitym stylu wygrał ostatni konkurs 68. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen, pieczętując jednocześnie triumf w całej imprezie. Dawid Kubacki, będąc kilka minut po odebraniu Złotego Orła w studiu TVP na prośbę Macieja Kurzajewskiego, wcielił się w rolę komentatora sportowego. Swój skok z pierwszej serii na odległość 143 metrów, skomentował z dużym poczuciem humoru.

- I ruszył. Mknie po rozbiegu niczym kuna po lesie. Popchał nogą. Wyciągnął szyję jak gąsior i leeeci i leeeci i leeeci i jeeeeeest! - spuentował Kubacki.

- Dawidzie, nadajesz się do komentowania, jak mało kto. Zobacz nasi komentatorzy są przerażeni (śmiech) - stwierdził dziennikarz TVP, Maciej Kurzajewski, zwracając się do doświadczonych komentatorów: Przemysława Babiarza oraz Sebastiana Szczęsnego.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Jakub Kot o sytuacji kadry B. "Ciężko w tej chwili oceniać formę tych zawodników"

Kubacki nie chciał już skomentować swojej finałowej próby.  - Ale to już ja nie komentuje. Raz poleciałem i wystarczy - stwierdził z uśmiechem nowotarżanin.

Dawid Kubacki został trzecim Polakiem w historii, który wygrał Turniej Czterech Skoczni. Wcześniej dokonali tego, Adam Małysz (2000/2001) oraz dwukrotnie Kamil Stoch (2016/2017, 2017/2018).

Czytaj także:
Skoki. 68. Turniej Czterech Skoczni. Szymon Łożyński: Usta krytyków zamknięte. Dawidzie, jesteś wśród gwiazd (komentarz)
Skoki narciarskie. 68. Turniej Czterech Skoczni. Kubacki przeszedł do historii. Tylko jeden skoczek miał wyższą notę

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Czy podobał Ci się komentarz Dawida Kubackiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×