Skoki narciarskie. Puchar Świata Zakopane 2020. Najsłabszy wynik Polaków od dwunastu lat

Zaledwie pięciu Polaków wystąpi w niedzielnym konkursie indywidualnym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. To najsłabszy wynik od sezonu 2007/2008. Kilkukrotnie w pierwszej serii startowało nawet jedenastu skoczków.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Piotr Żyła PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Piotr Żyła
W piątkowych kwalifikacjach na Wielkiej Krokwi w wielkim stylu zwyciężył Dawid Kubacki, a piąte miejsce zajął Kamil Stoch. Pozostali Biało-Czerwoni spisali się jednak nie najlepiej. Awans do "50" uzyskali jeszcze tylko Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot.

Pierwszy konkurs po wprowadzeniu kwalifikacji odbył się w Zakopanem 27 stycznia 1996 roku. Wówczas do rywalizacji również wskoczyło pięciu Biało-Czerwonych: Adam Małysz, Wojciech Skupień, Marek Gwóźdź, Łukasz Kruczek oraz Robert Mateja.

Czytaj także: Najazd na Wielką Krokiew, koszmar Hannawalda i ogłuszający ryk euforii - tak Adam Małysz zaczarował Zakopane

Dwukrotnie - w 1998 i 1999 roku w pierwszej serii wystartowało zaledwie trzech reprezentantów Polski. Zaledwie trzy lata później w "50" znalazło się już jedenastu Polaków. Ten wynik udało się powtórzyć jeszcze trzykrotnie - w 2011, 2014 i 2019 roku, czyli w ostatnim konkursie przeprowadzonym na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza (HS140).

Czytaj także: Puchar Świata Zakopane 2020. Znamy skład Polaków na drużynówkę

Konkurs indywidualny w Zakopanem odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia o godz. 16.00. Kwalifikacji nie udało się przebrnąć czwórce Biało-Czerwonych. Warto także podkreślić, że Polacy nie wykorzystali pełnej puli startowej. Wystąpiło dziewięciu zawodników, choć miejsc było dwanaście.

ZOBACZ WIDEO: Michal Doleżal może spać spokojnie po triumfie Dawida Kubackiego? "Z ocenami wstrzymajmy się do Planicy"


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Ilu Polaków awansuje do drugiej serii konkursu w Zakopanem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×