Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Puchar Świata. Co za skok! Słoweniec pokazał swoją fantastyczną próbę z Willingen

Ziga Jelar zachwycił świat skoków narciarskich w Willingen. Na kuriozalnym, piątkowym treningu skoczył aż 150 metrów. W mediach społecznościowych Słoweniec pokazał swój znakomity skok.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Ziga Jelar ląduje skok na 150 metr w Willingen Instagram / zigajelar / Ziga Jelar ląduje skok na 150. metr w Willingen

O piątkowych skokach w Willingen chcieliby zapomnieć prawie wszyscy skoczkowie, z wyjątkiem Zigi Jelara. Na Muhlenkopfschanze wiało bardzo mocno. Z tego powodu nie rozegrano do końca nawet jednej serii treningowej. 

Przerywana seria próbna trwała ponad 4 godziny. Wreszcie jury zlitowało się nad skoczkami i przeniosło trening oraz kwalifikacje na kolejny dzień. Jelar był jednak w gronie skoczków, którzy zdążyli oddać w piątek jeden skok. 

Słoweniec znakomicie wykorzystał wiatr pod narty. Poleciał aż 150 metrów! To zaledwie 2,5 metra bliżej od rekordu skoczni w Willingen, który należy do Janne Ahonena i Jurija Tepesa. Mimo że był to tylko skok treningowy, Jelar nie ukrywał dużej radości po wylądowaniu. Zawodnik, na swoim Instagramie, opublikował także wideo z tej znakomitej próby.

Zobacz skok Jelara na 150. metr w Willingen (naciśnij na strzałkę na obrazku):

Piątkowy daleki skoki Słoweńca na Muhlenkopfschanze nie był jednak przypadkowy. Dzień później w konkursie Jelar zajął niezłe 17. miejsce po skokach na 135. oraz 132. metr. W niedzielę nie miał okazji do powtórzenia wyniku, ponieważ konkurs ze względu na prognozowany mocny wiatr odwołano jeszcze w sobotni wieczór.

Czytaj także:
Porównaliśmy zarobki skoczków i skoczkiń. Sprawdź, kto więcej zarabia
Plus i minus weekendu. Spokojne treningi dały efekt. Takiego Jakuba Wolnego chcemy oglądać

Kliknij tutaj i oglądaj online skoki narciarskie w Rasnovie

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×