KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Skoki narciarskie. Puchar Świata. Borek Sedlak odpowiada Kamilowi Stochowi. Spotkał się z Polakiem

- Dla nas obu sprawa jest zamknięta - kwituje sytuację w Bad Mitterndorf Borek Sedlak, asystent dyrektora Pucharu Świata. To efekt rozmowy, jaką Czech odbył z Polakiem zaraz po feralnym skoku na austriackim mamucie.

Dawid Góra
Dawid Góra
Kamil Stoch Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Stoch ostatecznie zakończył rywalizację na czwartej lokacie, bo po jego fatalnym skoku w drugiej serii odwołano zawody. Polak skakał w trudnych warunkach. Kiedy na dole zeskoku stanął przed obiektywem kamery powiedział: - No i co, panie Borku?

- Zawody odbywają się na świeżym powietrzu, stąd wiatr jest częścią naszego sportu. Dopóki nie rozegramy zawodów na hali, mogą się zdarzać sytuacje, że ktoś będzie mieć szczęście, a ktoś pecha - komentuje Sedlak.

Naukowiec kadry z nowym pomysłem. Pomoże polskiej młodzieży >>

Czech dodaje, że w tym sezonie zdarzały się konkursy, kiedy to Polacy mieli szczęście do warunków.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Urszula Radwańska zakończyła wakacje. Wypoczywała w Tajlandii

- O dziwo żaden z polskich dziennikarzy nie kontaktował się ze mną, aby zapytać, co dokładnie się stało i czy nie było to niesprawiedliwe dla pozostałych skoczków. Chciałbym, aby warunki były dokładnie takie same dla wszystkich, ale niestety nie jest to możliwe.

Sedlak przyznał, że nie wiedział o komentarzu Stocha zaraz po skoku, ale potem przypadkowo spotkał się z Polakiem. Trzykrotny mistrz olimpijski wytłumaczył, że miał wtedy w sobie mnóstwo emocji.

- Odbyliśmy krótką, przyjacielską rozmowę. Wyjaśniłem Kamilowi, jak wyglądała sytuacja i dla nas obu sprawa jest zamknięta. Szanuję Kamila jako ambasadora skoków narciarskich i myślę, że Kamil wie, iż praca moja i sędziów nie jest łatwa. Tak zresztą powiedział mi na Kulm - wyjaśnia Sedlak.

Asystent Waltera Hofera zaznacza, że podczas skoków ostatnich dziesięciu zawodników sytuacja znacznie się pogorszyła. Wciąż istniała możliwość, że wiatr będzie stabilniejszy, ale zdarzały się podmuchy, których nie dało się przewidzieć.

Piotr Żyła czekał 7 lat na zwycięstwo w PŚ. "Kolejnego konkursu nie wygra już nigdy" >>

- Jeśli jest ktoś, kto potrafi przewidzieć, co stanie się za 10 czy 15 sekund, byłby mile widziany jako nasz pomocnik podczas zawodów.

Podkreśla do tego, że kiedy naciskał zielony przycisk przed skokiem Stocha, wiatr był spokojny. Dopiero kilka sekund później przyszedł podmuch i w ciągu chwili Polak trafił na złe warunki.

- Na podstawie prognoz na kolejne godziny, jury, którego zresztą nie jestem częścią, zdecydowało o odwołaniu zawodów - przypomina Czech. - W Austrii nie stało się nic, co byłoby w dużym stopniu wyjątkowe. Mieliśmy wiele wietrznych zawodów. Również w Zakopanem i Wiśle.

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×