Skoki narciarskie. Puchar Świata Lahti 2020: Austriacy najlepsi drużynowo w serii próbnej, Polska szósta

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Michael Hayboeck
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Michael Hayboeck

Anze Lanisek zdobył najwięcej punktów podczas serii próbnej przed drużynowym konkursem Pucharu Świata w Lahti. Czwarte miejsce zajął Kamil Stoch. Drużynowo najlepsi okazali się Austriacy, a Polacy znaleźli się na szóstej pozycji.

Piąty wynik w gronie pierwszej dziewiątki startujących miał Piotr Żyła. Lepiej od brązowego medalisty mistrzostw świata Lahti 2017 spisali się: Philipp Aschenwald, Yukiya Sato, Constantin Schmid oraz Robert Johansson. Piąty rezultat w swojej grupie uzyskał też Jakub Wolny. Przed nim znaleźli się: Johann Andre Forfang, Pius Paschke, Keiichi Sato i Stefan Huber.

Na 123. metrze skoczni Salpausselkä (HS130) wylądował Kamil Stoch. Trzykrotny triumfator indywidualnych konkursów Pucharu Świata w Lahti objął prowadzenie z dorobkiem 65,2 punktu. W trzeciej grupie Stoch był trzeci, wyprzedzili go Michael Hayboeck i Stephan Leyhe.

W gronie ostatniej dziewiątki uczestników serii próbnej czwarty wynik uzyskał Dawid Kubacki. W serii próbnej najdalej skoczył i najwięcej punktów zdobył Anze Lanisek.

Polacy uzbierali łącznie 233,4 punktu. Wyżej zostali sklasyfikowani: Austriacy (250), Niemcy (249,1), Norwegowie (242,1), Japończycy (236,7) i Słoweńcy (234,4).

Pierwsza grupa startowała z piątej belki, pozostałe - z szóstej. Jedynie Wolny otrzymał dodatnie punkty za warunki. Wszyscy pozostali zawodnicy mieli wiatr pod narty.

Początek pierwszej rundy konkursu drużynowego zaplanowano na godzinę szesnastą polskiego czasu (17:00 w Finlandii).