KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus. Nie będzie skoków w Zakopanem

W najbliższy weekend, w Zakopanem, miały odbyć się zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Zostały odwołane ze względu na koronawiurs.

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Wielka Krokiew w Zakopanem Newspix / Na zdjęciu: Wielka Krokiew w Zakopanem
Świat sportu bardzo mocno odczuwa skutki rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Najpierw dowiedzieliśmy się, że mistrzostwa świata w lotach, które mają zostać rozegrane w Planicy, odbędą się bez udziału publiczności. Niedługo później okazało się, że odwołane zostały zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem, zaplanowane na 14 i 15 marca.

"W świetle zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Zakopanem przekazał w dniu 09.03.2020r., Komitetowi Organizacyjnemu rekomendacje dotyczące odwołania FIS Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, planowanego na 14-15.03.2020r. w Zakopanem" - czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Narciarskiego.

"Rekomendacje zostały podtrzymane przez władze miasta Zakopane oraz Starostwo Powiatowe w Zakopanem. W związku z powyższymi faktami, Komitet Organizacyjny został zmuszony do podjęcia decyzji o odwołaniu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich planowanego w dniach 14-15.03.2020r. w Zakopanem" - czytamy dalej.

To oznacza, że do końca sezonu 2019/20 w Pucharze Kontynentalnym pozostały już tylko zawody w Czajkowskim (21 i 22 marca). Póki co nie ma żadnych informacji, by te konkursy były zagrożone.

Czytaj także:
Skoki. Planica 2020. Adam Małysz zdradza słowa Hofera. "Na razie FIS nic nie odwołuje"
Skoki. Raw Air 2020. Łukasz Kuczera: Skoczkowie sobie poradzą, ale czy ktoś myśli o kibicach? (komentarz)

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Czy uważasz, że odwołanie PK w Zakopanem to słuszna decyzja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Kot nie musi żałować, że zabrali go z pucharu kontynentalnego. Pobędzie i poskacze w Norwegii, dostanie coś za punkty i delegację.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×