Skoki narciarskie. Raw Air 2020 w Lillehammer. Kamil Stoch nowym liderem cyklu!

Kamil Stoch zwyciężył wtorkowy konkurs Pucharu Świata w Lillehammer i został nowym liderem klasyfikacji generalnej Raw Air.

Piotr Szarwark
Kamil Stoch Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Kamil Stoch
We wtorek rozegrano trzy serie zaliczane do klasyfikacji generalnej Raw Air. Po kwalifikacjach nowym liderem cyklu został Stephan Leyhe, a Kamil Stoch spadł z czwartego na piąte miejsce. Polak na tym etapie tracił do Niemca 17,4 punktu, czyli w przeliczeniu niespełna dziesięć metrów.

Już po pierwszej serii wtorkowego konkursu Stoch wspiął się na trzecie miejsce i zniwelował stratę do Leyhe do 10,1 punktu. Między nimi znajdował się Robert Johansson - ze stratą 8,9 punktu do lidera.

W drugiej serii Polak wykorzystał znakomite warunki, skoczył aż 139,5 metra, dzięki czemu po raz 36. w karierze zwyciężył zawody Pucharu Świata. Wygrana pozwoliła mu ponadto objąć pozycję lidera w cyklu Raw Air. Leyhe pozostaje jednak tuż za jego plecami, tracąc 0,7 punktu. Trzeci jest Ziga Jelar (9,7 punktu straty do Stocha).

Raw Air przenosi się do Trondheim. W środę odbędzie się prolog (kwalifikacje), a w czwartek konkurs indywidualny. Przypomnijmy, że triumfator cyklu wzbogaci się o 60 tysięcy euro.

Klasyfikacja Raw Air 2020 (po 8 z 16 serii)