KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Koronawirus. Skoki narciarskie. Maciej Kot odcięty od świata. "Jedzenie dostaję pod drzwi"

Sztab i skoczkowie przechodzą domową kwarantannę. Mimo że jest to tylko zalecenie z Polskiego Związku Narciarskiego, do sprawy podchodzą poważnie. - Dwa tygodnie można tak przeżyć - zaznacza Maciej Kot.
Dawid Góra
Dawid Góra
Maciej Kot WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Maciej Kot

Skoczkowie wrócili do kraju samolotem przysłanym przez polski rząd i prezydenta Andrzeja Dudę. Inaczej mieliby olbrzymi problem. Jak zdradził Adam Małysz, dyrektor w PZN, na lotnisko w Oslo nie przylatywały niemal żadne samoloty. W Polsce zarówno członkowie sztabu, trenerzy i zawodnicy muszą jednak unikać wychodzenia z domu.

- Kwarantanna jest zalecona przez naszego związkowego lekarza. Nie ma to niczego wspólnego z Sanepidem czy służbą zdrowia. Oczywiście chcemy się do tego zalecenia dostosować. Reguły dostaliśmy na maila i przestrzegamy ich - tłumaczy Kot w rozmowie z WP SportoweFakty.

Reprezentant Polski niezwykle poważnie potraktował zasady kwarantanny. Sam przyznaje, że jest teraz odcięty od świata. W tym także od rodziny.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

- Staramy się unikać kontaktu. Mając jedną kuchnię w domu, nie ma możliwości, abym sam gotował czy jadł posiłki z innymi. Trzeba to zorganizować tak, aby miało sens. Jedzenie dostaję pod drzwi. Dwa tygodnie można tak przeżyć. To nie jest duże wyrzeczenie - podkreśla Kot.

Na trudniejsze dni skoczek skompletował książki, na których przeczytanie wcześniej nie miał czasu.

- Mamy XXI wiek, więc nietrudno znaleźć rozrywki nawet w domu. Jest choćby mnóstwo serwisów z filmami i serialami. Ponadto wreszcie pojawiła się możliwość porozmawiania ze znajomymi i przyjaciółmi. Prowadzę teraz dużo wideorozmów i konferencji. Moich przyjaciół miałem odwiedzić po sezonie, ale tak też da się porozmawiać. Wszystko można pogodzić. Ponadto mam czas na przemyślenia i posezonową analizę - przyznaje skoczek.

Kwarantanna skoczków i członków sztabu powinna potrwać do 27 marca.

Kibice mogą wybrać wydarzenie sezonu w PŚ. Nominowanych dwóch Polaków! >>
Największe objawienia sezonu 2019/2020 >>

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×