Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

69. Turniej Czterech Skoczni. Sandro Pertile ujawnia kulisy burzy ws. testu Klemensa Murańki

- Zawiodła komunikacja - przyznaje Sandro Pertile w rozmowie z WP SportoweFakty. Dyrektor Pucharu Świata nie ucieka od odpowiedzi na temat zamieszania wokół Polaków z początku Turnieju Czterech Skoczni.
Dawid Góra
Dawid Góra
Sandro Pertile Facebook / Na zdjęciu: Sandro Pertile

- Organizacja zawodów w czasach pandemii jest dużym wyzwaniem. Ten, kto nie należy do grona organizatorów, nigdy nie będzie w stanie tego dokładnie ocenić. Trzeba się skupić na mnóstwie spraw. Fakt, że na zawodach nie ma publiczności w tym zakresie akurat niewiele zmienia - podkreśla Włoch.

Następca Waltera Hofera wysoko ocenia organizację konkursów w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Przynajmniej ze względu na aspekty czysto sportowe.

- Mogę dać prosty przykład. Skocznia w Garmisch była przygotowana perfekcyjnie. Mam na myśli głównie warunki do skakania, zeskok itd. W Innsbrucku również było lepiej niż w zeszłym roku. Oberstdorf też utrzymał wysoki poziom. Jeśli mam być szczery, mieliśmy problem przed konkursem w Bischofsofen. Skocznia nie była rewelacyjnie przygotowana. Ale poza tym małym wyjątkiem jestem zadowolony z podejścia organizatorów, jak również realizacji telewizyjnej. Postrzegam to bardzo pozytywnie - zaznacza Pertile.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kolega Piątka oświadczył się. Powiedziała "tak"?

Inaczej sprawa wygląda z zamieszaniem wokół testu na obecność koronawirusa w organizmie Klemensa Murańki. Polak otrzymał wynik... "słabo pozytywny", co w języku polskim powinno się tłumaczyć zapewne jako niejednoznaczny. Mimo tego sztab naszej kadry i działacze Polskiego Związku Narciarskiego musieli gwałtownie zareagować, aby decyzji o wykluczeniu podopiecznych Michala Doleżala nie utrzymano w mocy. Dopiero po kolejnych testach, oczywiście z wynikami negatywnymi, przywrócono Polaków do rywalizacji. Dyrektor PŚ twierdzi, że ta sytuacja wiele go nauczyła.

- Już w Garmisch wszystko wyglądało zupełnie inaczej. Ale wróćmy do początku - opowiada Pertile. - W październiku podjęliśmy decyzję, że to lokalne włądze i działacze są odpowiedzialni za opiekę nad zawodami ws. pandemii. To oni informują nas o obowiązujących w danym miejscu zasadach. W Oberstdorfie sprawa była o tyle dziwna, że osobiście nigdy nie słyszałem o sytuacji, iż wynik badania na obecność koronawirusa jest nieoczywisty. Co jednak trzeba podkreślić, początkowo dostaliśmy jasny przekaz, a mianowicie, że wśród osób zakażonych jest zawodnik i podróżował z kilkoma innymi osobami. Te osoby to oczywiście potencjalni zainfekowani. W sytuacji pozytywnego wyniku i takiej informacji nie ma innej opcji działania niż ta podjęta przez lokalne władze. Ale, jak wiemy, stan faktyczny był inny. Zawiodła więc komunikacja. To jest rzecz, z której wyciągnęliśmy wnioski na przyszłość.

Pertile początkowo nie wiedział nawet, o którego zawodnika chodzi. Tę informację przekazał mu trener Doleżal. - Pojedyncza osoba mogłaby powiedzieć, że nie chce ujawniania jej nazwiska. Stąd taka dbałość o ochronę danych osobowych. Reasumując, wszystko zaczęło się od tego, że coś nie zagrało w kwestii komunikacyjnej - powtarza Włoch.

I ponownie dodaje: - To jest lekcja, którą odrobiliśmy już w Garmisch.

Bronisław Stoch: Uspokoiliśmy się po wiadomości od syna >>
Wojciech Fortuna: Kamil Stoch jest geniuszem >>

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (16)
 • Wiktorek Zgłoś komentarz
  Zawiodła komunikacja - przyznaje Sandro Pertile. Dyrektor Pucharu Świata nie ucieka od odpowiedzi, ale czy wziął pod uwagę jak bardzo musieli być zestresowani zawodnicy i cała ekipa, a
  Czytaj całość
  także ogół Polaków? Niby błędna decyzja została skorygowana, ale za te nerwy powinno paść BARDZO zdecydowane ,,przepraszam'', a nawet jakieś ~zadośćuczynienie. N.p. zwiększenie ilości reprezentantów polskich do kolejnych zawodów do końca bieżącego sezonu!
  • papa smurf Zgłoś komentarz
   To nie dostał krótkofalówki od Hofera? Albo się zepsuła.
   • kkj Zgłoś komentarz
    Oczywiście, że była to próba wyeliminowania Polaków z gry. Tylko przez kogo?? Niemców czy Norwegów?? Ciekawe od kogo i ile wziął Pan dyrektor?? Dowiemy się może za parę lat.
    • Józef Czaszkiewicz Zgłoś komentarz
     O mało co, a udałoby sie gospodarzom wykolegować Stocha i wygrałby Geiger...
     • dopowiadacz Zgłoś komentarz
      A co niby do tego ma komunikacja i czego nauczyli się organizatorzy , z włoskim dyrektorem na czele .
      • Jurek 150 Zgłoś komentarz
       Ale pie---li . Niech powie prawdę,że byla to akcja zorganizowana Bo mieli dobre rozeznanie o rosnacej formie Stocha i reszty A mial wygrac ktoś z Niemców
       • Mercier Skuter Zgłoś komentarz
        Sandro, weź nie piedrol- tyle w temacie
        • YaDu Zgłoś komentarz
         Kamil ... to była najlepsza riposta. na "germańskie sztuczki" Szacun dla KAMILA DAWIDA ANDRZEJA PIOTRA OLKA TRENERA i całej ekipy która przyczyniła się do ZWYCIĘSTWA. Brawo
         Czytaj całość
         Panowie bo zrobiliście ogromną pracę z której możecie być dumni,a my wszyscy razem z Wami !
         • Zorkin 1 Zgłoś komentarz
          Czyli za pomocą nielegalnych i brudnych metod można wykluczyć z konkursu każdego, kto zagraża niemieckim skoczkom.
          • Cicciolina Zgłoś komentarz
           Pitu, ględu. Komunikacja wysiadła, czyli komunikator wysiadł, czyli antenka zwiędła i nie mogła nadawać Morsem. Czyli wszystko zwisło zwiędłym kalafiorem.
           • przeman Zgłoś komentarz
            a już myślałem że to taki nasz koń trojański :)
            • Atito Zgłoś komentarz
             pitolenie kotka, szwaby wlocha wyslali niech sie za nich tlumaczy, to dopiero szwabski tupet
             • MrLouie Zgłoś komentarz
              Zawiodła komunikacja, powiedział Italiano, którego flaga narodowa to biały krzyż w białym polu.
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×