PŚ w Titisee-Neustadt. Polska umocniła się na czele Pucharu Narodów

Polscy skoczkowie nie zwalniają tempa. Po raz kolejny podopieczni Michala Doleżala zdobyli największą łączną liczbę punktów ze wszystkich reprezentacji i umocnili się na czele klasyfikacji Pucharu Narodów.

Adrian Nuckowski
Piotr Żyła PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Wielką formę w sobotnie popołudnie potwierdził Kamil Stoch. Zwycięzca 69. Turnieju Czterech Skoczni odniósł 39. zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata. Na trzeciej pozycji zmagania zakończył Piotr Żyła. W czołowej "10" rywalizację ukończyli jeszcze 5. Andrzej Stękała oraz 7. Dawid Kubacki. Punkty zdobyli także 11. Jakub Wolny i 29. Paweł Wąsek.Tym samym Biało-Czerwoni powiększyli przewagę nad rywalami w Pucharze Narodów. Polska ma 142 punkty przewagi nad Norwegią oraz 353 nad Niemcami.