KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Sensacyjne doniesienia ws. polskich skoków! Kibice będą bardzo zadowoleni

Andrzej Wąsowicz, dyrektor skoczni w Wiśle-Malince, zdradził w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim", że już w przyszłym roku w naszym kraju może zostać rozegrany... "Turniej Polski".

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
zawody Pucharu Świata w Zakopanem WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: zawody Pucharu Świata w Zakopanem
Śląska redakcja poinformowała, że są spore szanse, aby w kolejnym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich (czyli już w edycji 2021/22) nasz kraj otrzymał prawo do organizacji konkursów na aż trzech skoczniach. Zawodnicy walczyliby w Wiśle-Malince, Szczyrku i Zakopanem na przełomie stycznia i lutego.

W sumie odbyłoby się sześć turniejów (po dwa w każdej lokalizacji), które liczyłyby się do wspólnej klasyfikacji "Turnieju Polskiego". Tak roboczo ten nowy cykl nazwał Andrzej Wąsowicz. - Mamy obietnice, że dyrektor PŚ Sandro Pertile poprze nasz plan - przyznał dyrektor skoczni w Wiśle-Malince.

Byłby to kolejny - po Turnieju Czterech Skoczni czy Raw Air - cykl w ramach Pucharu Świata. Za wcześnie o tym mówić, ale zwycięzca klasyfikacji końcowej (po sześciu konkursach) byłby z pewnością ekstra nagradzany. Albo nagrodą finansową, albo na przykład samochodem, jak w TCS.

Pertile miał podkreślić, że zgoda na takie ułożenie kalendarza jest ukłonem nie tylko w stronę polskich zawodników czy organizatorów konkursów w naszym kraju, ale również formą docenienia polskich kibiców, którzy w "erze przedpandemicznej" tak licznie wypełniali trybuny skoczni. Nie da się ukryć, że wpływ ma również ogromne zainteresowanie dyscypliną, które przekłada się na widownie TV i wpływy reklamowe.

Już w tym sezonie Polska organizuje aż sześć konkursów PŚ, ale zawody są rozłożone w czasie. Jeszcze jesienią 2020 skoczkowie startowali w Wiśle, w styczniu 2021 w Zakopanem. 13-14 lutego znów pojawią się pod Wielką Krokwią, w zastępstwie chińskiego Zhangjiakou. O całej sprawie informowaliśmy TUTAJ >>.

Czytaj także: PŚ w Zakopanem. Adam Małysz zdradził tajemnicę wysokiej formy Andrzeja Stękały. "To zaczęło funkcjonować" >>

ZOBACZ WIDEO: Skoki. Murańka walczy o miejsce w kadrze. "Jest naprawdę ciasno"


Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×