Puchar Świata kobiet. 58. zwycięstwo Sary Takanashi. Polki bez awansu do drugiej serii

Sara Takanashi odniosła swoje 58. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Japonka okazała się najlepsza podczas drugiego konkursu w Hinzenbach. W czołowej "30" zabrakło tym razem podopiecznych Łukasza Kruczka.

Adrian Nuckowski
Sara Takanashi Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Sara Takanashi
Kwalifikacje do sobotniego konkursu kobiet w Hinzenbach (HS 90) przeszły dwie reprezentantki Polski - Anna Twardosz i Kinga Rajda. Niestety żadnej z naszych zawodniczek nie udało się tym razem wywalczyć punktów Pucharu Świata. Twardosz za skok na odległość 78 metrów została sklasyfikowana na 31. pozycji, natomiast dwie lokaty niżej uplasowała się Rajda (76 metrów).

Najlepsza okazała się Sara Takanashi. Japonka o zaledwie 0,4 pkt wyprzedziła piątkową triumfatorkę Nikę Kriznar. Podium uzupełniła Norweżka Silje Opseth.

W niedzielę (7 lutego) o godzinie 12.15 rozpocznie się ostatni z zaplanowanych konkursów kobiet na skoczni w Hinzenbach, który zostanie poprzedzony kwalifikacjami.

33. Kinga Rajda Polska 76 82,2

Czytaj także: - Niespełniony talent polskich skoków. Dziś mógłby stanowić o ich sileTego u Kamila Stocha brakuje. Mistrz olimpijski jednak uspokaja ZOBACZ WIDEO: Prawdziwe legendy skoków narciarskich. Niezwykłe spotkanie po latach

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy w niedzielnym konkursie polskie zawodniczki zakwalifikują się do czołowej "30"?