Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Oberstdorf 2021. Sześciu skoczków, pięć miejsc. Walka od pierwszego treningu

Skoczkowie rozpoczynają zmagania podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. W środę czekają ich treningi, które - wbrew pozorom - będą miały spore znaczenie.
PS
Kamil Stoch Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Michal Doleżal zabrał na mistrzostwa świata do Oberstdorfu sześciu zawodników. W konkursie na skoczni normalnej Polacy będą mogli wystawić pięciu skoczków (Dawid Kubacki ma zapewniony udział jako obrońca tytułu), natomiast na dużym obiekcie już tylko czterech. 

Poza Kubackim, w środę na skoczni zobaczymy Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Andrzeja Stękałę, Klemensa Murańkę oraz Jakuba Wolnego.

Każdy skok, nawet treningowy, będzie istotny z perspektywy nie tylko Polaków, ale i skoczków innych reprezentacji, bo większość czołowych drużyn zabrała ze sobą po sześciu zawodników. Przed kwalifikacjami trenerzy będą musieli zawęzić składy - a środowe i czwartkowe treningi mają dać odpowiedź w tej sprawie. 

ZOBACZ WIDEO: Sven Hannawald zadał pytanie Adamowi Małyszowi. Odpowiedź bezcenna!

Możemy przypuszczać też, że już w środę wyklaruje się pewna grupa, która walczyć będzie o medale. Z drugiej strony, na skoczni normalnej zawodnicy trenować będą i w środę, i w czwartek (po dwie lub trzy serie), co pozwala spokojnie dostosować się do obiektu i wprowadzić niezbędne poprawki. Z psychologicznego punktu widzenia, w kontekście budowania pewności siebie, istotne jest to, aby rozpocząć z wysokiego C. A później - w kolejnych dniach - regularnie powtarzać dobrą pracę.

Jeśli chodzi o warunki pogodowe, będą one dość nietypowe dla skoczków. Co najważniejsze, wiatr nie powinien przeszkadzać w rozegraniu treningów, ale temperatura oscylować będzie w granicach 15-16 stopni Celsjusza. Szykuje się więc wiosenna aura. 

W środę na skoczni normalnej ponownie zobaczymy też panie. Na 16:45 zaplanowana jest seria próbna, a na 18:00 kwalifikacje do konkursu na skoczni normalnej. Zobaczymy w nich cztery reprezentantki Polski (WIĘCEJ). 

Program zmagań w Oberstdorfie na środę:
14:00 - początek sesji treningowej skoczków
16:45 - seria próbna kobiet
18:00 - kwalifikacje kobiet

Czytaj także:
Bałagan przed mistrzostwami świata. Zawodzi system covidowy

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×