Skoki narciarskie. Pierwszy taki występ gwiazdy od 12 lat. "Potrzebuje rywalizacji"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Peter Prevc
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Peter Prevc
zdjęcie autora artykułu

Podczas Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem nie zabraknie wielkich nazwisk skoków. Jednym z nich będzie Peter Prevc, który na Wielkiej Krokwi chce odnaleźć właściwy rytm.

Najlepszych skoczków narciarskich czeka długa przerwa od startów po tym, gdy FIS nie znalazł zastępstwa za odwołany turniej Raw Air. Z tego względu w Zakopanem, podczas Pucharu Kontynentalnego, zobaczymy zawodników, którzy na co dzień przewyższają ten poziom. Jednym z nich jest Peter Prevc.

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie nie były dla niego zbyt udane. Na skoczni normalnej nawet nie załapał się do składu na kwalifikacje. W konkursie na dużym obiekcie był 16., a drużynowo zajął z reprezentacją Słowenii piąte miejsce. Dla Petera nie jest to jednak łatwy sezon. Pod koniec stycznia zakaził się koronawirusem i musiał opuścić kilka konkursów Pucharu Świata.

- Peterowi brakuje rywalizacji. Musi wejść w ten rytm. Poziom skoków jest wysoki i potrzebne mu są konkursy. Timi Zajc i Tilen Bartol również pojadą do Zakopanego, żeby mogli przygotować się do Planicy - powiedział trener Słoweńców, Robert Hrgota, cytowany przez portal siol.net.

Dla Petera Prevca będzie to pierwszy występ w zimowym Pucharze Kontynentalnym od 12 lat. Po raz ostatni w zawodach tej rangi startował w 2009 roku, zajmując drugie miejsce we włoskim Pragelato.

Czytaj także: - Skoki narciarskie. Z mistrzostw świata na Puchar Kontynentalny. Znamy skład PolakówSkoki. Kiedy następne konkursy z Polakami? Zobacz terminarz

ZOBACZ WIDEO: Apoloniusz Tajner stanowczo o sytuacji Kamila Stocha. "Pokażą to konkursy w Planicy"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
yes
11.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Nie komentuję anonima.  Mowa o skoczku, który ma imię i nazwisko.