Skoki narciarskie. Czas na pierwsze w tym roku loty. Oni przetestują obiekt w Planicy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Barbara Toczek / Na zdjęciu: skocznia Letalnica w Planicy
WP SportoweFakty / Barbara Toczek / Na zdjęciu: skocznia Letalnica w Planicy
zdjęcie autora artykułu

We wtorek odbędą się testy mamuciej skoczni w Planicy przed finałowym weekendem Pucharu Świata w skokach. Do testu awizowano w sumie 21 zawodników.

Już od środy najlepsi skoczkowie rywalizować będą na mamuciej skoczni w Planicy. Najpierw czekają ich treningi i kwalifikacje, a od czwartku do niedzieli cztery konkursy: trzy indywidualne i jeden drużynowy.

Zanim jednak dojdzie do tego, wcześniej jedną z największych skoczni na świecie przetestuje grupa przedskoczków. Na wtorek zaplanowano dwie sesje testowe z udziałem 21 zawodników.

W tym gronie znaleźli się: Andraz Pograjc, Lojze Petek, Matevz Samec, Nik Fabjan, Matija Vidic, Ernest Prislić, Luka Robnik, Rok Oblak, Marcel Stržinar, Patrik Vitez, Mark Hafnar, Aljaz Osterc, Zak Mogel, Vid Vrhovnik, Nejc Toporis, Jost Susnik, Matija Stemberger, Gasper Srsen, Gasper Brecl, Jon Tepes oraz Marcel Rep.

W teście obiektu nie powinny przeszkodzić warunki atmosferyczne. We wtorek podmuchy wiatru nie będą przekraczać 2 m/s.

Dzień później, w środę, zobaczymy już czołowych skoczków. Początek treningu o 14:00.

Czytaj także: - Loty w nagrodę. Znamy triumfatora Pucharu KontynentalnegoJustyna Kowalczyk-Tekieli wspomina wielki moment. "Bolało, że do dziś pamiętam"

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz wpadł na świetny pomysł. "Musiał mnie do tego przekonać"

Źródło artykułu: