LGP w Courchevel. Świetny skok Huli w serii próbnej. Austriak najlepszy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Stefan Hula
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Stefan Hula

Znakomicie w serii próbnej przed sobotnim konkursem LGP w Courchevel spisał się Stefan Hula. Polak stanął na podium. W dziesiątce znalazł się jeszcze Jakub Wolny, a najlepszy okazał się Stefan Kraft.

Najlepszym z Polaków w serii próbnej przed zawodami w Courchevel okazał się Stefan Hula. Polak osiągnął aż 129 metrów, co dało mu ostatecznie trzecią lokatę. Pięć metrów bliżej wylądowali Jakub Wolny oraz Maciej Kot, co dało im odpowiednio 9. i 11. miejsce. Wiatr jednak mocno kręcił i nie wszyscy zawodnicy mieli takie same warunki.

Pozostałym Biało-Czerwonym poszło już trochę słabiej. Pod koniec drugiej dziesiątki uplasowali się Klemens Murańka oraz Andrzej Stękała. Poza trzydziestką znalazł się Paweł Wąsek. Wygrał Stefan Kraft przed Peterem Prevcem.