Panie na start. Dwie Polki w konkursie

Marita Kramer okazała się najlepsza w kwalifikacjach do inauguracyjnych zawodów sezonu Pucharu Świata kobiet w Niżnym Tagile. Do zawodów awansowały dwie Polki.

PS
Kamila Karpiel PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamila Karpiel
Marita Kramer zupełnie zdominowała treningi przed kwalifikacjami do inauguracyjnego konkursu Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich. Austriaczka nie miała sobie równych również w kwalifikacjach. Skoczyła 96 metrów i o 5,3 punktu pokonała drugą Sarę Takanashi (93 metry). Trzecie miejsce zajęła Katharina Althaus (89 metrów).

Na liście startowej było 65 zawodniczek, a tylko 40 uzyskało awans do piątkowych zawodów. W tej "40" znalazły się dwie reprezentantki Polski - Kinga Rajda (75 metrów, 38. miejsce) oraz Kamila Karpiel (72,5 metra, 39. miejsce). Dokładnie dwa punkty zdecydowały o tym, że Karpiel wystąpi w konkursie.

Ta sztuka nie udała się trzeciej z Polek, Nicole Konderli. 74 metry nie wystarczyły na kwalifikację. Mimo że skoczyła 1,5 metra dalej od Karpiel, oddała swoją próbę w korzystniejszych warunkach. To przesądziło.

Piątkowy konkurs rozpocznie się o godzinie 15:30. Wielką faworytką jest Marita Kramer. Wcześniej rozegrana zostanie seria próbna.

Wyniki kwalifikacji do konkursu PŚ kobiet:

Miejsce Zawodniczka Kraj Odległość Nota
1. Marita Kramer Austria 96 119,8
2. Sara Takanashi Japonia 93 114,5
3. Katharina Althaus Niemcy 89 111,3
38. Kinga Rajda Polska 75 78,5
39. Kamila Karpiel Polska 72,5 77,6
46. Nicole Konderla Polska 74 73,6

Czytaj także: - Ogromny pech polskiej zawodniczki. Poważna kontuzja i koniec sezonuKuriozalna sytuacja w samolocie skoczków. Ogromne zamieszanie ZOBACZ WIDEO: Kto zostanie nowym prezesem PZN? "Kandydatem środowiska narciarskiego jest Adam Małysz"Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×