Polska zdobyła w niedzielę mniej punktów do Pucharu Narodów niż Estonia. Gorzej już chyba być nie może

Polscy skoczkowie zdobyli w niedzielnym konkursie w Ruce tylko 12 punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów. Punkt więcej zyskała nawet Estonia, po tym jak Artti Aigro zajął 18. miejsce. Prowadzenie w zestawieniu najlepszych zespołów utrzymali Niemcy.

Dawid Franek
Piotr Żyła Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Wydaje się, że gorzej już być nie może. W niedzielę ponownie tylko dwóch Polaków awansowało do drugiej serii konkursu, lecz w końcowej klasyfikacji zarówno Jakub Wolny, jak i Piotr Żyła uplasowali się w trzeciej dziesiątce. Wolny zajął 23. miejsce, a Żyła 27. pozycję, co oznacza, że łącznie obaj skoczkowie wywalczyli dla Polski tylko 12 punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów.

Po nieznacznym polepszeniu dorobku punktowego Polska nadal zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów. Nasza reprezentacja ma obecnie 133 punkty. Ponadto powiększa się nasza strata do szóstej Szwajcarii. W tej chwili wynosi ona 28 "oczek".

Kapitalny konkurs mają za sobą Niemcy. Na podium znaleźli się Karl Geiger (2. miejsce) i Markus Eisenbichler (3. miejsce). Łącznie w czołowej dziesiątce znalazło się czterech podopiecznych Stefana Horngachera. Niemcy wywalczyły w drugim konkursie w Ruce 202 punkty i umocniły się na pozycji lidera klasyfikacji Pucharu Narodów.

Za plecy Niemców wskoczyła reprezentacja Słowenii. Znacznie przyczynił się do tego Anze Lanisek, który odniósł premierowe zwycięstwo w karierze. Obecnie Słowenia traci do liderujących Niemców 156 punktów.