Rewolucja pomoże dostać wielką imprezę? Polska chce zorganizować MŚ!

Czy Zakopane zyska na wielkiej rewolucji, która może dotknąć sporty zimowe? Istnieje taka szansa, a Polska będzie wtedy starała się o organizację mistrzostw świata!

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Kamil Stoch Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Czy w niedalekiej przyszłości mistrzostwa świata w skokach narciarskich i biegach narciarskich będą dwiema oddzielnymi imprezami? Taka opcja jest możliwa.

- W pewnym stopniu rozpoczęła się dyskusja na temat tego, żeby rozdzielić mistrzostwa świata w biegach narciarskich od skoków narciarskich. Jestem tego dużym zwolennikiem - przyznał w rozmowie z tvpsport.pl Wojciech Gumny z PZN.

Gdyby tak się faktycznie stało, to Zakopane chciałoby wykorzystać swoją szansę.

Wiadomo bowiem, że "kompletnych" mistrzostw świata pod Tatrami nie da się na chwilę obecną zorganizować. Powód? Nie ma tras biegowych, na których można by przeprowadzić taką imprezę.

Mistrzostwa świata w samych skokach to już zupełnie inna bajka. Gumny zwraca również uwagę na inny, ważny szczegół mówiący o tym, że "rozdzielenie" byłoby bardzo dobrą decyzją. - Było wiele przypadków, że podczas rywalizacji skoczków były tłumy, a biegaczy śledziła garstka osób. Działało to też w drugą stronę. W kuluarach i komisjach poruszamy ten temat od dawna - wyjaśnił.

Przyznaje, że takie rozwiązanie nie jest "nierealną perspektywą", a decydujący głos należeć będzie oczywiście do przedstawicieli FIS.

I jeżeli FIS faktycznie zdecyduje się na ten ruch, Zakopane zyska na szansach. - Jeśli uda się rozdzielić mistrzostwa świata na dwa człony, to uważam, że Polska ma jedną z najlepszych infrastruktur na świecie, by przeprowadzić takie zawody - dodaj Gumny i zwraca uwagę, że skocznia duża i normalna są w jednym miejscu, a wszędzie jest bardzo blisko i można spokojnie przemieszczać się spacerem.

- Dalibyśmy radę przeprowadzić mistrzostwa świata i chcemy to zrobić - zakończył.

Na chwilę obecną Zakopane będzie gospodarzem mistrzostw świata juniorów i to ma być wielkim testem dla organizatorów. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem i nie będzie żadnych wpadek, to zawsze będzie to argument na "tak".

Zobacz także:
Szczyt IV fali pandemii w Polsce i smutny obrazek z Wisły
"To jest przykre". Jednoznacznie ocenił zachowanie kibiców pod skocznią"

ZOBACZ WIDEO: Na kim wzoruje się polski talent? Zaskakująca odpowiedź 18-latka


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×