Sporo zagadek przed Klingenthal. Takiej sytuacji nie mieliśmy dawno

Przed czwartym przystankiem w kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich nie brakuje znaków zapytania. Te stoją także przy nazwiskach Polaków.

PS
Piotr Żyła Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Pięć indywidualnych konkursów Pucharu Świata 2021/22 i pięciu różnych zwycięzców. Takiej sytuacji w cyklu nie mieliśmy od wielu lat. Dawno też na tym etapie sezonu nie było tak wielu znaków zapytania. Stoją one również przy nazwiskach Polaków, którzy do Klingenthal dotarli w okrojonym składzie.

Na Vogtland Arena wystartują bowiem Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł oraz Paweł Wąsek. Zaledwie czterech Biało-Czerwonych z siedmiu, których sztab mógł wystawić. To efekt fatalnego startu sezonu, po którym od razu postanowiono wprowadzić plan naprawczy i zabrać czterech zawodników na spokojne treningi do Ramsau.

Stoch i Żyła to na ten moment liderzy polskiej kadry. Ale nie mamy pełnego przekonania, że obaj są w stanie walczyć o miejsca w ścisłej czołówce. Pierwszemu zdarzają się znakomite skoki, ale w pojedynczych próbach. Drugi skacze w kratkę, a jego najlepszym osiągnięciem póki co jest 16. miejsce w Niżnym Tagile.

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz nie kryje rozczarowania formą Polaków. "Nie można być zadowolonym z tego konkursu"

Znaków zapytania jest znacznie więcej. Halvor Egner Granerud w trzech ostatnich konkursach Pucharu Świata nie zdobył ani jednego punktu do klasyfikacji generalnej. Z pewnością liczy na przełamanie w Klingenthal. Do rywalizacji po kilkudniowej izolacji wraca Ryoyu Kobayashi. W normalnych okolicznościach byłby jednym z faworytów, natomiast piątkowe treningi i kwalifikacje dadzą odpowiedź, jak wpłynęła na niego wymuszona przerwa.

Według prognoz, wiatr w Klingenthal nie powinien mieć wielkiego wpływu na rywalizację. W piątek, podczas treningów i kwalifikacji, mogą przydarzać się mocniejsze podmuchy, ale w sobotę i niedzielę mają osłabnąć.

Oficjalne treningi w piątek rozpoczną się o godzinie 17:15, a kwalifikacje o godzinie 19:15. Na sobotę i niedzielę zaplanowano dwa konkursy indywidualne. Oba wystartują o 16:00.

Program zawodów w Klingenthal:

Piątek, 10.12.2021
11:00 - Odprawa techniczna
17:15 - Oficjalny trening
19:15 - Kwalifikacje

Sobota, 11.12.2021
14:45 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 12.12.2021
14:00 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Czytaj także:
Klingenthal jako przygraniczna miejscowość. Takich miast w kalendarzu Pucharu Świata jest więcej
Odczarować skocznię w Klingenthal. Geiger i spółka stają przed trudnym zadaniem

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×