Co z dalszym startem Stocha w TCS? Wiadomo, kiedy zapadnie decyzja

Wciąż nie wiadomo, czy Kamil Stoch wystąpi w austriackiej części 70. Turnieju Czterech Skoczni. Sekretarz generalny PZN Jan Winkiel poinformował w rozmowie z Interią, kiedy zapadną ostateczne decyzje.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Kamil Stoch Materiały prasowe / COS/Paweł Skraba / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Fatalny przebieg dla Polaków ma trwający Turniej Czterech Skoczni. Już po konkursie w Oberstdorfie wiadomo było, że Kamil Stoch nie obroni tytułu. Nie zdołał awansować do drugiej serii.

Historia powtórzyła się w Garmisch-Partenkirchen. Tam trzykrotny mistrz olimpijski przegrał w parze z Daikim Ito i zajął dopiero 47. pozycję. W klasyfikacji turnieju jest natomiast 45.

W poniedziałek rozpocznie się austriacka część turnieju i wciąż nie wiadomo, czy Kamil Stoch wystąpi w Innsbrucku i Bischofshofen.

ZOBACZ WIDEO: 17-latek stracił rękę. To, co zrobił, zszokowało cały świat

- Decyzję podejmą wspólnie trener z zawodnikiem - powiedział w rozmowie z Interią Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN. - Trener może mieć swoje obserwacje, ale chce wiedzieć, co uważa sam skoczek - dodał.

Ostateczna decyzja ma zapaść jeszcze w niedzielę, 2 grudnia. Dojdzie do tego około godz. 14-15.

Początkowo planowano, że do Austrii wybierze się ta sama szóstka, która brała udział w niemieckiej części Turnieju. Teraz może to ulec zmianom.

Przypomnijmy, że konkurs w Innsbrucku odbędzie się we wtorek, 4 stycznia o godz. 13:30, natomiast rywalizację w Bischofshofen zaplanowano na 6 stycznia o 16:45.

Czytaj także:
W tej prestiżowej klasyfikacji Kobayashi już dogonił Stocha
Gregor Schlierenzauer w nowej roli pod skocznią. Zaskakujący komentarz żony Stocha

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Kamil Stoch powinien wycofać się z TCS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×